Протести проти стихійних ринків у Запоріжжі: що відповідають в КП "Запоріжринок"

Протести проти стихійних ринків у Запоріжжі: що відповідають в КП "Запоріжринок"

Протести проти стихійних ринків у Запоріжжі: що відповідають в КП "Запоріжринок" Суспільне Запоріжжя

Цього тижня у Запоріжжі мітингували проти стихійної торгівлі. Підприємці, які працюють на торговельних майданчиках КП “Запоріжринок” викликали поліцію та вимагали від правоохоронців скласти протоколи на порушників правил торгівлі. Яка робота ведеться керівництвом комунального підприємства, щоб прибрати стихійних продавців з вулиць Запоріжжя, розповів в етері програми "Сьогодні. Головне" директор КП "Запоріжринок" Олег Коломоєць.

За словами директора керівництво комунального підприємства "володіє ситуацією", що склалася навколо стихійної торгівлі. Але для того, щоб розв’язувати це питання є певні бюрократичні процедури.

"В нас було кілька робочих засідань, зустрічей з правоохоронними органами. Що стосується липня, то ми відпрацьовували юридичні механізми, отримали висновки профільного департаменту, юридичної служби. Синхронізуємо цю роботу в першу чергу з поліцією. Бо поліція має слідкувати за порядком, має забезпечити права громадян, дотримання чинного законодавства органами влади. Протягом липня вся робота проводилася".

Протести проти стихійних ринків у Запоріжжі: що кажуть в КП "Запоріжринок"Суспільне Запоріжжя

Олег Коломоєць каже, що з серпня почала проводитися більш активна робота: підготовлені певні бланки договорів, актів, узгоджуються графіки роботи департаментів та комунальних служб.

Про співпрацю КП "Запоріжринок" та охоронної структури "Багіра"

Під час мітингу 4 серпня підприємці повідомили кореспондентам Суспільного Запоріжжя, що 6 липня цього року був укладений договір з охоронною фірмою “Багіра”, яка ніби-то потрібна, щоб допомагати поліції боротися зі стихійною торгівлею в місті. Проте, як кажуть підприємці, ніхто жодного разу не бачив бодай одного співробітника цієї фірми.

Директор Олег Коломоєць каже, що дійсно на підприємстві залучили додатково охоронну структуру: "Ця структура почала працювати лише з серпня. Та вже на певних локаціях, які у нас були узгоджені заздалегідь, ми отримали подяки за те, що навели лад та видно результати цієї роботи".

Роботу співробітники "Багіри" здійснюють спільно з Департаментом благоустрою, поліцією, комунальним підприємством, районними адміністраціями.

Чому "стихійники" не йдуть працювати легально

В Запоріжжі на сьогодні працює вісім офіційних ринків: Центральний ринок, ринок Соцміста, Критий ринок, Малий ринок, ринки у Комунарському та Хортицькому районах, а також торговельний майданчик Шевченківського району.

Читайте також: Підприємці Шевченківського району Запоріжжя мітингують проти стихійної торгівлі

Підприємці цих ринків сплачують податки, перевірку лабораторії, реєструють свою діяльність: "Перевага для людини, яка торгує "стихійно" полягає в тому, що вона не сплачує податки, не надає для перевірки свої документи, економить на цих витратах", каже Коломоєць.

Протести проти стихійних ринків у Запоріжжі: що кажуть в КП "Запоріжринок"Суспільне Запоріжжя

Також він зазначає, що на всіх ринках вільні місця для охочих реалізовувати свою продукцію є. Тарифи відкриті та публічні:

"Приміром, якщо людина хоче стати на прилавках, то вона сплачує за один день торгівлі 7 грн 10 коп. за метр прилавку, який займає".

Відповідальність за стихійну торгівлю

Олег Коломоєць каже, що насправді проблема і є в штрафах: "Бо коли поліція цим займається та виписує штрафи, то вони насправді мізерні. Здається близько 50 гривень. Тому ми й відпрацьовуємо всі ці механізми та узгоджуємо з Департаментом благоустрою цю роботу (з боротьби зі стихійною торгівлею — ред.)". Адже профільний департамент має повноваження виписувати вищі штрафи до 1 тисячі гривень.

Щодо адміністративного кодексу та роботи поліції, то, як каже Коломоєць, на цю роботу вони вплинути не можуть, оскільки правоохоронці діють в межах своїх повноважень.

Читайте також: Як у Запоріжжі борються зі стихійною торгівлею
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди