Віцечемпіон Ріо-2016 увійшов до топ-15 у сучасному п'ятиборстві на Олімпіаді

Віцечемпіон Ріо-2016 увійшов до топ-15 у сучасному п'ятиборстві на Олімпіаді

Віцечемпіон Ріо-2016 увійшов до топ-15 у сучасному п'ятиборстві на Олімпіаді AP

Українцю не вдалися плавання й фінальний забіг.

На Олімпіаді-2020 у Токіо завершилися змагання з сучасного п'ятиборства. Єдиний українець серед учасників – Павло Тимощенко – посів 15-те місце.

Для 34-річного спортсмена це була четверта Олімпіада в його кар'єрі. З минулих Ігор-2016 у Ріо Тимощенко привіз срібну нагороду.

Як проходили змагання

У змаганнях узяли участь 36 спортсменів. Спортсмени виступали в п'яти видах: фехтуванні, плаванні вільним стилем на 200 метрів, конкурі, стрільбі з пістолета та забігові на 3.2 кілометри.

За перші три види атлети заробляли очки. Потім ці очки конвертувалися в час, з яким учасники стартували в плавальній і біговій дисциплінах. Перемогу здобуває перший, хто перетне лінію фінішу в останньому забігові.

У підсумку Тимощенко заробив 1427 очок.

Найкраще українцю вдалися фехтування та конкур. У першому спортсмен здобув 233 очки та показав восьмий результат за підсумком двох раундів. У початковому раунді він мав 22 перемоги й 13 поразок, а в бонусному заробив додатковий бал.

У конкурі Тимощенко виступив із часом 80.23 та набрав 293 бали. У цьому виді програми український п'ятиборець увійшов до топ-7 найкращих.

Учасники не мають власного коня. Організатори надають його в довільному порядку, і в п'ятиборців є лише 20 хвилин, щоб призвичаїтися до нього.

Тож Тимощенку ще пощастило потрапити до сімки в цьому виді. Адже, приміром, у жіночому сучасному п'ятиборстві німкеня Анніка Шлей, яка вважалася головною фавориткою змагань і йшла в лідерках, повністю провалила конкур. Кінь абсолютно не слухався вершницю та відмовлявся долати перешкоди, що зруйнувало шанси спортсменки на медаль. А її тренерка згодом заробила усунення через те, що, розлютившись на коня, вдарила його.

З плаванням у Павла склалося гірше, хоч і без подібних драм. Там він став лише 30-м, подолавши дистанцію за 2:06.84 хвилини. За цей вид українець отримав 297 очок.

На останньому етапі, що поєднує біг і стрільбу з лазерного пістолета, Тимощенко показав 25-й час – 11:36.58, що конвертувалося в 604 бали.

У підсумку цього вистачило, щоб посісти 15-ту позицію.

Перемогу ж здобув віцечемпіон світу 2019 року, британець Джо Чун.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів