У Запорізькій області працює експедиція, яка збирає спогади свідків Голодомору

У Запорізькій області працює експедиція, яка збирає спогади свідків Голодомору

У Запорізькій області працює експедиція, яка збирає спогади свідків Голодомору

Команда Національного музею Голодомору-геноциду розпочала експедиційний проєкт із назвою "Голодомор: мозаїка історії. Невідомі сторінки".

Заступниця директора Юлія Коцур розповіла, що учасники проєкту побували у двох областях: Запорізькій і Дніпропетровській, та записали 28 свідків Голодомору 1932-1933 років. У Запорізькій області вони побували у селах Біленькому та Канівському, згодом вирушать до Солоного та Михайло-Лукашевого.

"Ми записуємо відеосвідчення, фотографуємо свідків, потім вибираємо із величезного матеріалу найінформативніші історії, які свідчать про злочин геноциду, про розкуркулення, злочинну політику комуністичного тоталітарного режиму, про способи виживання, порятунок, доброчинність", - каже Юлія Коцур.

Загалом передбачені експедиції до десяти областей України з метою пошуку свідків Голодомору-геноциду, та фіксації місць масового поховання жертв Голодомору, а також збору експонатів, які пов’язані з темою Голодомору для експозиції музею, для поповнення музейною фондової колекції.

У Запорізькій області працює експедиція, яка збирає спогади свідків Голодомору

Юлія Коцур

Юлія Коцур каже: знаходити свідків Голодомору 1932-1933 років самостійно важко, тому що багато інформації було знищено.

"Ми співпрацюємо з органами місцевого самоврядування, із ОТГ, пишемо листи, звертаємося, родичі передають інформацію про своїх дідусів-бабусь, які можуть розповісти про Голодомор. Активно включаються краєзнавці, так само допомагають. Ми з ними контактуємо і вони передають контакти людей, ну, і, відповідно, коли ми маємо контакти людини, ми співпрацюємо з їхніми родичами", - додає вона.

За словами Юлії Коцур працівники Національного музею Голодомору-геноциду мають намір поїхати до Полтавської, Харківської, Херсонської, Миколаївської, Хмельницької, Вінницької, Донецької й Луганської областей. По завершенню проєкту "Голодомор: мозаїка історії. Невідомі сторінки" будуть створені 10 відеоісторій та публікацій із текстовим описом та світлинами свідків Голодомору на сайті музею.

Загалом до проєкту залучено 30 членів команди, шестеро з яких їздять в експедиції. Проєкт реалізовується за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також: 100 років з початку Голодомору 1921-23 рр. Яку інформацію зберігає Запорізький архів
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди