"Безцінний досвід для мене". 15-річний українець Середа - про виступ у фіналі Олімпіади-2020

"Безцінний досвід для мене". 15-річний українець Середа - про виступ у фіналі Олімпіади-2020

Ексклюзивно
"Безцінний досвід для мене". 15-річний українець Середа - про виступ у фіналі Олімпіади-2020 AP

Ексклюзивний коментар Олексія Середи для Суспільне Спорт.

Автор: Євген Перстенко

15-річний Олексій Середа показав найкращий результат України на Олімпійських Іграх у Токіо у стрибках у воду. Українець посів шосте місце у фіналі стрибків у воду з 10-метрової вишки. Це також повторення другого найкращого результату в історії України в особистих стрибках у воду.

Читайте також: 15-річний Середа - шостий у фіналі Олімпіади-2020 зі стрибків у воду

Для Середи цей фінал став другим на Олімпіаді у Токіо. Шостий результат у фіналі він показав також у парі із Олегом Сербіним у синхронних стрибках із 10-метрової вишки.

Український стрибун після другого фіналу у Токіо дав ексклюзивний коментар Суспільне Спорт. Середа відзначив із негативного боку свій четвертий стрибок, який у нього не виходив у всіх трьох особистих раундах на Олімпіаді-2020 - він з'явився у його програмі перед Олімпіадою-2020..

За словами 15-річного українця, у фіналі стрибок вийшов кращим, хоча він усе одного його завалив. Чому саме із ним виникають проблеми Середа до кінця не може пояснити.

"Півфінал я стрибав нормально, але один стрибок [четвертий] дуже сильно завалив. А у фіналі я зібрався. Звичайно, один стрибок завалив, але не так сильно. Це безцінний досвід для мене: потрапив у півфінал та фінал і показав такий результат. Чому завалив? Не знаю. Коли я роблю його на тренуваннях, він мені важко дається. Коли на адреналіні - легше. Не розумію, як його робити".

Середа наголосив: боротися за медалі йому було практично неможливо. Від третього місця, на якому фінішував Том Дейлі, його відділили майже 90 балів.

"Ні, дуже важко було зачепитися за "бронзу". За сумою там на 90 балів більше, ніж у мене".

Головним конкурентом у боротьбі за шосте місце українця був 14-річний японець Рікуто Тамії. Японський стрибун навіть випереджав українця перед заключними двома стрибками, але Середа у підсумку його випередив: "Японець добре стрибає. Він виконує стрибки, які ще є не виконую. Він добре стрибає, але йому не вистачає досвіду, як мені. Його бачив лише на двох змаганнях - Кубку світу та Олімпійських Іграх".

Також Середа звернув увагу на рівень олімпійських призерів. Та визнав: йому ще потрібно багато працювати, щоб досягти такого рівня.

"Вони [призери Олімпіади] ще на дві голови вище [мене] чи на три, не знаю. Мені треба ще більше працювати, і вже думаю, у Парижі підготуємося краще".

Наостанок, Середа поділився враженнями від дебютної для себе Олімпіади. Українцеві сподобалося все, за винятком погоди - відчувалася спека та надмірна вологість: "Взагалі мені тут сподобалося все: і харчування, і проживання. Єдине що - спекотно, вологість підвищена. Але так і басейн красивий - все сподобалося".

Що відомо

  • Середа - другий стрибун у воду, який змагався у фіналі Олімпіади з 10-метрової вишки. У 2012 році на Іграх у Лондоні виступив Олександр Бондар (тепер виступає за ОКР) - 12-е місце.

Результат Олексія Середи є найкращим за всю історію виступів на Олімпіаді саме з 10-метрової вишки. За винятком його та Бондара, решта українських стрибунів у воду на Олімпіадах у фінал не потрапляли.

Хто такий Олексій Середа

  • 15-річний український стрибун у воду, представник Луганської області.
  • Середа - 2-разовий призер Євро зі стрибків у воду. На домашньому чемпіонаті Європи він виграв "золото" та "срібло" в особистих та синхронних стрибках у воду з 10-метрової вишки.
  • У 2021 році Середа став чемпіоном Європи з водних видів спорту у синхронних стрибках з 10-метрової вишки.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів