Збірна США з баскетболу здобула четверте поспіль "золото" на Олімпійських Іграх у Токіо AP

Американці не дозволили відігратися французам та стали олімпійськими чемпіонами.

Збірна Сполучених Штатів з баскетболу - олімпійський чемпіон Ігор у Токіо. У фіналі США завдали поразки Франції - 87:82.

Американська збірна вдруге на олімпійському турнірі у Токіо зустрічалася проти французів. Стартовий поєдинок групової стадії закінчився для США історичною поразкою - уперше за 17 років вони виграли на Олімпіаді.

У фіналі команди зустрілися знову. США для цього здолали збірну Австралії, а Франція втримала мінімальну перемогу над Словенією.

Французи намагалися завдати другої поразки Сполученим Штатам на олімпійському турнірі. Але зробити це їм не вдалося.

Як пройшов фінал Олімпіади-2020 з чоловічого баскетболу?

Французи лідирували впродовж більшої частини першої чверті, але втратили перевагу. Американці зрівняли рахунок - 15:15, після чого здобули перевагу у чотири очки, з якою пішли переможцями у першій 10-хвилинці - 22:18.

Перевага США тривалий час нарощувалася до перерви. Американці деякий час навіть лідирували у 13 очок, але тепер французам вдалося провести результативну кінцівку і відіграти дефіцит до п'яти очок. США майже здобули перевагу собі у третій чверті, довівши її до +14, але Франція знову її скоротила до вісьми очок завдяки двом поспіль точним кидкам з-за дуги.

Остання чверть відбувалася за тим же сценарієм. Французи відігравалися - США нарощували перевагу - французи відігравалися. Перед кінцем зустрічі різниця між командами складала усього три очки.

Проте Сполученим Штатам вдалося втримати перевагу. Ключовим гравцем матчу став лідер США Кевін Дюрант.

Дюрант набрав 29 очок, зокрема, виконав два успішні штрафні кидки за 8.8 секунди до кінця, унеможлививши камбек французів. І не добрав одного очка до третіх поспіль 30 очок у золотих фіналах Олімпіади.

У підсумку 87:82. США беруть реванш у Франції за поразку у групі та учетверте поспіль стають олімпійськими чемпіонами.

Баскетбол (чоловіки). Фінал

Франція - США 82:87 (18:22, 21:22, 24:27, 19:16)

Що означає ця перемога США

• Четверта поспіль перемога США на олімпійському турнірі з баскетболу - у 2008, 2012, 2016, 2020 роках.
  • Загалом США здобули 16 "золото" Олімпійських Ігор у баскетболі. Двічі перемогу здобувала збірна СРСР (1972, 1988 роки), у 1980 - Югославія, а у 2004-му - Аргентина.
  • Перша перемога США під керівництвом тренера Грегга Поповіча. У 2004 році він працював помічником головного тренера, здобувши "бронзу" - саме тоді востаннє американці не вигравали "золото" Олімпіади.

• Субота, 7 серпня, 14:00. Бронзовий фінал між Австралією та Словенією.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика