Американська бігунка переписала історію Олімпіади "бронзою" у бігу на 400 метрів AP

Еллісон Фелікс виграла десяту медаль та стала першою легкоатлеткою, кому вдалося цього досягти.

Американська бігунка Еллісон Фелікс переписала історію на Олімпійських Іграх у Токіо. Вона здобула бронзову медаль на дистанції 400 метрів.

35-річна спортсменка проводила п'яту Олімпіаду у кар'єрі. На кожних Олімпійських Іграх Фелікс здобувала нагороди - у 2012 та 2016 роках їй вдалося виграти по три медалі.

З медаллю закінчила виступ Фелікс і у Токіо. І ця медаль стала історичною.

Що трапилося?

Фелікс потрапила у склад олімпійської збірної США з легкої атлетики у двох дисциплінах - 400 метри та естафети 4х400 метрів. Першу дисципліну - біг на 400 метрів - вона закінчила третьою.

На фініші американська бігунка показала результат 49.46 секунди, поступившись лише олімпійській чемпіонці Шоні Міллер-Уйбо (Багами) та срібній призерці Мерілейді Пауліньйо (Домініканська республіка).

Медаль Фелікс на Олімпійських Іграх у Токіо стала десятою. Завдяки цьому вона стала першою легкоатлеткою в історії, якій вдалося виграти десять медалей на Олімпіадах.

До історичного успіху Фелікс лише одному легкоатлету за всю історію вдалося здобути десять медалей Олімпійських Ігор. Американець Карл Льюїс у проміжок з 1984 по 1996 рік здобув дев'ять золотих і одну бронзову медалі.

Усі свої медалі на Олімпіадах Фелікс здобула у трьох дисциплінах - 200 та 400 метрів, а також у естафетах 4х100 та 4х400 метри.

Медалі Еллісон Фелікс на Олімпіадах

• 200 метрів: "золото" (2012), "срібло" (2004, 2008)
  • 400 метрів: "срібло" (2016), "бронза" (2020)
  • естафета 4х100 метрів: "золото" (2012, 2016)
  • естафета 4х400 метрів: "золото" (2008, 2012, 2016)

За кількістю медалей Фелікс випередила іншу бігунку - представницю Ямайки Мерлін Отті. Вона на Олімпіадах здобула дев'ять олімпійських нагород у легкій атлетиці.

Хто така Еллісон Фелікс?

• 35-річна американська бігунка, спеціалізується на дистанціях 200 та 400 метрів, а також естафетах 4х100 та 4х400 метрів.
  • Фелікс - багаторазова призерка чемпіонатів світу. Загалом на її рахунку 13 золотих медалей, останні - у 2019 році у естафеті та змішаній естафеті 4х400 метри.
  • Також в активі Фелікс 19 перемог на змаганнях Діамантової ліги - найпрестижнішого комерційного турніру з легкої атлетики.
  • Фелікс - найтитулованіша легкоатлетка в історії Олімпійських Ігор та єдина, кому вдалося виграти шість золотих медалей. А за кількістю медалей на чемпіонаті світу вона випереджає Усейна Болта (13 проти 11 золотої медалі).

• Неділя, 8 серпня, 15:30. Фінал естафети 4х400 метрів за участю Фелікс.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів