Олег Скрипка: "Немає задачі когось вразити – ми хочемо вразити самих себе"

Олег Скрипка: "Немає задачі когось вразити – ми хочемо вразити самих себе"

Олег Скрипка: "Немає задачі когось вразити – ми хочемо вразити самих себе"

Гурт "Воплі Відоплясова" представив психоделічний кліп на нову літню пісню "Хвиля", ідея якої народилася ще 20 років тому.

В ефірі "Вікенду Нової Музики" на "Радіо Промінь" фронтмен гурту Олег Скрипка розповів історію створення синглу "Хвиля", проанонсував дует із Артемом Пивоваровим та розповів, чому не варто чекати релізу його українського переспіву естрадного шлягера "Два кольори".

"Без призми психоделу неможливо пояснити, що відбувається навколо"

Розкажіть про ідею створення пісні "Хвиля".

Ця пісня увійде в новий альбом "Воплі Відоплясова", ми його потроху пишемо, і вже, мабуть, половину дописали. Концепція альбому така, що ми згадуємо старі часи, старий стиль "ВВ" – той, в якому ми починали. У мене накопичилося дуже багато незакінчених пісень.

Пісня "Хвиля" була замислена понад 20 років тому, ще в Парижі. Тексту, правда, не було написано, було лише "Грай, хвиля". Вона лежала-лежала, і зараз ми на стадії написання альбому взяли пісню і доробили, написали текст. Ідея відпочинку, відпустки актуальна і 20 років тому, і сьогодні – нікуди вона не дінеться. А тут ще є така метафора, яка нам на сьогодні дуже потрібна: що б не ставалось навкруги, треба завжди лишатися на хвилі, рухатись вперед і лишатись в доброму гуморі про це, власне, і є ця пісня.

Звідки взявся психодел у кліпі?

Психодел завжди був присутній в нашому житті, а на сьогодні без призми психоделу ми не можемо пояснити, що навколо нас відбувається. Є два варіанти: чи все людство збожеволіло, чи весь світ збожеволів. Але я думаю, що просто треба включати почуття гумору і приймати все, що навколо нас відбувається, і тоді ми можемо рухатися далі і бути на хвилі.

Коли ви презентували пісню Two Colors у студії "Радіо Промінь", ми спілкувались про новий образ, про те, як ви епатуєте. Зараз ми говоримо про психодел у вашому кліпі. Заради чого ви епатуєте своєю творчістю?

Для себе я не вживаю слів "епатаж", "епатую". Я експериментую: як ми з "ВВ" почали експериментувати, так і продовжуємо. Немає задачі когось вразити – ми хочемо вразити самих себе, проявити свою нову іпостась. Ми хочемо зрозуміти, як воно буде звучати, якщо ми повернемо наше музичне кермо в цю чи іншу сторону.

Основа лишається та сама: бадьорий ритм, робочі гітарні груви. В тексті, до речі, у нас завжди був метафоризм, і однозначних текстів у нас майже ніколи не було. Хіба що пісня "Танці", такі "пісні в стилі кубізм". І то там також є метафори, безумовно. Без метафор взагалі не буває творчості, тому ми, в принципі, лишаємося вірними своєму напрямку, але й сміливо рухаємось вперед.

“Люди, які цікавляться українською поезією ХХ століття, – це рідкість”

Ви зауважили, що новий альбом вже наполовину готовий. Це буде лонгплей чи мініальбом?

Ми ж хлопці старої закалки, будемо орієнтуватися десь навколо плюс-мінус 45 хвилин – така класика рок-н-ролу. І скоріше навіть плюс, тому що пісень багато, і будемо мислити, чи вже пісні писати в наступний альбом, чи цей зробимо трохи більшим, ніж зазвичай буває.

У вас у соцмережах бачила фото з Артемом Пивоваровим – чи означає це, що у вас буде спільна пісня?

Так, пісня з Артемом вже записана. Я не був знайомий з ним раніше, Артем сам до мене звернувся. І мені це дуже приємно, адже хлопець, по-перше, талановитий, а по-друге, він цікавиться українською поезією. І я взагалі люблю культурних людей. Люди, які цікавляться українською класичною поезією ХХ століття, – це рідкість на сьогодні, тим паче серед зірок шоу-бізнесу.

Ми з ним разом вибрали "Романс" Миколи Вінграновського. Вірніше, я запропонував цього автора, а Артем вже знайшов "Романс". Ми з двох сторін підійшли до тексту: він створив свою версію мелодії, я – свою, і ми поєднали їх в одному аранжуванні, і в кінці пісні ми співаємо разом. Наші голоси напрочуд добре складаються – ми співаємо десь в октавку, десь – в терцію. Відео вже зняли: це дуже простеньке лайв-відео, ми наживо поспівали й записали, з використанням акустичних інструментів. Я думаю, що це буде прекрасно.

Олег Скрипка: "Немає задачі когось вразити – ми хочемо вразити самих себе"

Олег Скрипка. Фото: Фото: Яна Сочевічек (Радіо Промінь)

Під час нашої минулої зустрічі – презентації пісні Two Colors в ефірі "Радіо Промінь" – ми запитали наших слухачів, чи варто зробити її українськомовну версію у вашому аранжуванні, і всі сказали, що потрібно. То яка доля українськомовної версії Two Colors, себто, "Два кольори"?

Доля пісні Two Colors турбулентна. Тому що, на жаль, правовласники не дозволяють мені працювати з нею. Я отримав листа і зняв пісню з усіх мереж. На жаль, правовласники не розуміють, що це все одно популяризація пісні. Тому українськомовна версія зроблена, але поки що вона не буде оприлюднюватись.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше