Українські громадяни не зверталися до посольства України в Греції через лісові пожежі в країні. Також серед них наразі не зафіксовано постраждалих від вогню.
Про це у коментарі Суспільному повідомила радниця з консульських питань посольства Ганна Тіщенко.
"Громадяни України до сьогоднішнього дня не зверталися (до українського посольства — ред.), постраждалих 100% немає, бо ми на зв'язку з Міністерством захисту громадянина (Греції — ред.), яке все контролює і фіксує", — зазначила радниця.
Читайте також: У Греції тривають пожежі у Стародавній Олімпії
За її словами, за дорученням посла Тіщенко виїхала з метою перевірки до одного з дитячих таборів, де знаходиться 130 дітей і ще 30 дорослих: "Щоб проконтролювати, бо пожежа вчора була за 48 км від табору, поспілкуватися з керівництвом місцевої мерії, подивитися на маршрут евакуації, якби він був би потрібен. Слава Богу, тут пожежу загасили".
Представниця повідомила, що вчора було відпрацьовано схему евакуації дітей автобусами і наразі посольство тримає все під контролем.
"Там, де є діти й де ми хвилювалися, що все може піти якимось чином, ми працювали на місці. Інших ніяких заяв і звернень не поступало. Більше ста українських дітей перебувають в літньому таборі Піргоса", — резюмувала Тіщенко.
Що відомо
- Протягом доби 30 липня у Греції на тлі спекотної та сухої погоди спалахнули 46 лісових пожеж. Більшість із них вдалося швидко загасити, однак в окремих регіонах ситуація залишається складною. У результаті стихії постраждали вже понад 10 людей.
- 3 серпня через поширення вогню влада розпочала евакуацію передмістя Афін Варимбомбі.
- 4 серпня на півночі Греції температура повітря 3 серпня піднялася до +47,1°С.
- 6 серпня стало відомо, що Україна направить 100 пожежників до Греції для допомоги країні у боротьбі з масштабними лісовими пожежами.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!