На Харківщині за три роки відбудували приміщення лікарні зі стану аварійного

На Харківщині за три роки відбудували приміщення лікарні зі стану аварійного

На Харківщині за три роки відбудували приміщення лікарні зі стану аварійного Суспільне Харків

Районна лікарня у селищі Близнюки на Харківщині понад 10 років перебувала в аварійному стані. Ремонт тут не робили з моменту її відкриття — майже 50 років. Почали ж три роки тому: збирали гроші з громади, області та грантів, довелося відкласти проєкти з енергоощадження. У лікарні з’явився ліфт, система вентиляції, а незабаром з’явиться томограф.

Лікарню показує Лариса Полікова, генеральна директорка закладу. Найперше веде до ліфта. Він ще не працює, але є. Доти майже 50 років шахта була порожня.

"Ліфт по потребі, тому що хворі тяжкі. У терапію, в неврологію, сюди ж і інсульт, і інфаркти поступають", — каже Полікова.

лікарня близнюкахСуспільне Харків

Лікарка працює тут 18 років і 10 з них, каже, вимагала у посадовців ремонту. Корпус був в аварійному стані — гроші просили в області, районі та сільраді. Спочатку чули відмови.

"Готували листа і розповідали, що у нас дійсно лікуються до трьох тисяч людей у стаціонарі. До ста тисяч відвідувань в поліклінічному відділенні", — каже Полікова.

Далі веде у стаціонар, він вже майже готовий. Кабінет гінекології працює із сучасним обладнанням, яким захоплюються відвідувачі, розповідає лікар-гінеколог Олег Власенко разом.

"Люди прийшли і кажуть: "О, так у вас єсть такий датчик, такий теж..." Ось кардіологічний датчик, у нас є лінійний датчик, все, що є", — каже Власенко.

лікарня близнюкахСуспільне Харків

"Усі можливості обстежити гінекологічно, навіть не потрібно їхати в місто Харків", — додає гендиректорка.

У підвалі медзакладу збудували вентиляційну кімнату для дезінфекції повітря. Заступник директора лікарні з економічних питань Микола Грушак пояснює, як це працює:

"У палати заходить очищене повітря, а через витяжку все витягує. Тобто в палаті завжди проходить чисте, очищене повітря".

лікарня близнюкахСуспільне Харків

лікарня близнюкахСуспільне Харків

"Ну що таке лікарня, кожен шарахається від неї. Але коли прихопить, ми всі звертаємося сюди. Я нікуди не звертаюсь, ні у Харків, ні у Лозову", — каже пацієнт з терапії Микола Шаповалов.

лікарня близнюкахСуспільне Харків

Ремонтні роботи у лікарні почати три роки тому. Знайшли кошти у фонді регіонального розвитку та в бюджеті громади. Цього року громада дала мільйон гривень, щоб привести лікарню до ладу. Через це відклали проєкт енергоощадження у школах та дитячих садках, розповів голова громади Геннадій Король:

"Чому пріоритет було надано саме медицині, тому що питання не в економії ресурсу, а в наявності послуги. Це перше. Плюс треба розуміти, що в сучасній ситуації медицина — це не збитки, це ще й вигідно громаді. Тому що чим більше медична галузь, комунальне підприємство, отримує кошти від замовника — Національної служби здоров’я, тим більше коштів приходить з державного бюджету в громаду".

лікарня близнюкахСуспільне Харків

Король каже: до кінця тижня у заклад мають привезти томограф, він потрібен для діагностики інсультів.Завершити ремонт в усіх корпусах планують до кінця року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди