Світ перебуває у стані реальної небезпеки через ситуацію з COVID-19 — ВООЗ

Світ перебуває у стані реальної небезпеки через ситуацію з COVID-19 — ВООЗ

Світ перебуває у стані реальної небезпеки через ситуацію з COVID-19 — ВООЗ
АР

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що нині світ перебуває у періоді реальної небезпеки через ситуацію із пандемією коронавірусу.

"Зараз світ перебуває у періоді реальної небезпеки. Багато здобутків, які ми отримали, руйнуються. Загальна кількість зареєстрованих випадків коронавірусу завтра, ймовірно, перевищить 200 мільйонів. І ми знаємо, що реальні цифри набагато вищі", — заявив голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус.

Він розповів, що штам "Дельта" вже був виявлений щонайменше в 132 країнах світу.

"Але зростання випадків — це не просто природний процес: це підживлюється посиленням соціального змішування, непослідовними заходами у сфері охорони здоров'я та соціальної сфери та несправедливою вакцинацією", — підкреслив очільник ВООЗ.

Він пояснив, що під "несправедливою вакцинацією" має на увазі нерівномірний розподіл вакцин між різними державами світу.

"Понад 4 мільярди вакцин було введено у всьому світі, але понад 80% із них потрапили до країн з високим та середнім рівнем доходу. Медичні працівники та люди з найбільшим ризиком у країнах з нижчим рівнем доходу не отримують вакцини, тоді як деякі країни роблять щеплення тим, у кого низький ризик серйозних захворювань", — сказав він.

На його думку, здобуті світовою медициною нелегкі досягнення втрачаються, а системи охорони здоров’я у багатьох країнах перевантажені через те, що збільшення кількості інфекцій спричиняє дефіцит засобів лікування. Гебреєсус додав, що показники тестування у бідних країнах становлять менш як 2% від тих, які спостерігаються в державах із високими доходами, що заважає відстежувати реальну ситуацію з поширення захворюваності.

Що відомо

  • Голова Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Гебреєсус оголосив про початок третьої хвилі COVID-19 на тлі зростання кількості нових випадків захворювання через дельта-штам.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) виступають проти проведення третіх щеплень від коронавірусної хвороби COVID-19 у заможніших країнах. Однак Франція та Німеччина мають намір розпочати вакцинацію окремих категорій населення третьою дозою вже з вересня.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я закликає країни світу відтермінувати щеплення проти COVID-19 для неповнолітніх.
  • У ВООЗ вважають, що пандемія COVID-19 не завершиться принаймні до середини 2022 року, коли кожна країна може потенційно вакцинувати 70 відсотків свого населення.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок