Обидві українки вийшли до фіналу особистого багатоборства в художній гімнастиці на Олімпіаді-2020

Обидві українки вийшли до фіналу особистого багатоборства в художній гімнастиці на Олімпіаді-2020

Обидві українки вийшли до фіналу особистого багатоборства в художній гімнастиці на Олімпіаді-2020
AP

Одна з українок змінила вправу впритул до Ігор.

На Олімпійських іграх-2020 розпочалися змагання з художньої гімнастики. Спортсменки боролися за вихід до фіналу в особистій першості.

Україна на цих Іграх заробила максимальні три ліцензії: дві в індивідуальних змаганнях і одну групову. В особистій кваліфікації взяли участь 18-річна Христина Погранична та 17-річна Вікторія Онопрієнко – одні з наймолодших гімнасток змагань. Для обох ці Ігри стали першими в кар'єрі.

Обидві українки вийшли до фіналу, потрапивши до десятки найкращих. В історії України ще не було Олімпіади, де б представниці збірної не виступали у фіналі особистого багатоборства.

Читайте також: Українські художні гімнастки завоювали срібло на Гран-прі Ізраїлю

Як відбувалася кваліфікація

На відміну від інших змагань з художньої гімнастики, на Олімпійських іграх медалі розігруються лише в багатоборстві, тобто за сумою чотирьох виступів: із обручем, м'ячем, булавами та стрічкою. Фіналів у окремих видах на Олімпіаді немає.

Так само поки не є визнаною на міжнародному рівні чоловіча художня гімнастика, тож і на Олімпіаді нині змагаються лише жінки.

На Ігри відібралися 26 спортсменок. У кваліфікації вони також мали виконати вправи з усіма чотирма предметами. За сумою балів до фіналу багатоборства вийшли топ-10 найкращих.

Українки розпочинали виступи у кваліфікації з обруча. Христина Погранична якісно виконала вправу – на 24.6 бала, та ввійшла до топ-7 після першого виду. Загалом її вправа з обручем стала однією з п'яти найкращих у цьому відборі.

Замість особистої тренерки Ірини Рудої, на килим Христину виводила інша наставниця збірної – Іриша Блохіна. Онопрієнко супроводжувала Ірина Дерюгіна.

Вікторія Онопрієко виступала з новою вправою. Музику до обруча українці змінили впритул до старту Олімпійських ігор. Замість звичної в цьому сезоні вальсової композиції, в українки лунав роковий, але також ліричний трек – Who Wants To Live Forever гурту Queen. На постановку це не дуже вплинуло, а за виступ Онопрієнко отримала трохи нижчу оцінку, ніж партнерка за командою, – 23.8, і посідала 12-те місце.

Читайте також: "Пройшла через пекло, але зараз почуваю себе прекрасно". Історія гімнастки Юзьвяк, яка поборола рак

Погранична без помилок пройшла й свій найслабший вид – м'яч, заробивши 23.8 бала. Онопрієнко припустилася помилки на елементі рівноваги, проте все одно трохи покращила свої позиції – 24.3 бала. Після другого виду українки посідали 10-те й 11-те місця.

Вправи з булавами під "Гопак" у Христини Пограничної та Back in Black у Вікторії Онопрієнко вивели обох гімнасткок до топ-10 за підсумком трьох виходів на килим. Христина заробила за один зі своїх коронних видів 25.7 бала, а Вікторія – 26.1. Це дозволило Онопрієнко вийти на восьме місце. Погранична перемістилася на дев'яте.

Христина була не єдиною, хто використовувала українську музику. Приміром, у грузинки Саломе Пажави можна було почути "Обійми" Океану Ельзи – у вправі з м'ячем.

Завершували українки вправою зі стрічкою, яка зазвичай приносить найменше балів у гімнастиці. Тому інтрига щодо того, чи є шанс у спортсменок на фінал, зберігалася до кінця.

гімнастика
Христина Погранична (Україна). AP

Саме в цьому виді Погранична показала найгірший виступ. Українка втратила стрічку та припустилася помилок наприкінці вправи. Як результат, Христина отримала лише 19 балів.

Виступ Онопрієнко також не був ідеальним, проте вправу вона пройшла значно впевненіше й заробила 21.25 бала.

У підсумку Онопрієнко посіла дев'яте місце з сумою 95.45. Погранична вийшла до фіналу на десятій позиції з 93.1.

Читайте також: Україна вперше в історії закінчила Олімпіаду-2020 без медалей у спортивній гімнастиці

Що відомо

 • Бронзова призерка чемпіонату світу-2019 у вправі з булавами – українка Влада Нікольченко – до збірної не відібралася. У 2021 році лідерка України в цьому олімпійському циклі програла конкуренцію Пограничній і Онопрієнко та, зокрема, поступилася їм на вирішальному для відбору турнірі в Ізраїлі.
 • Христина Погранична – представниця Львівської області, віцечемпіонка Юнацьких Олімпійських ігор-2018.
 • Вікторія Онопрієнко представляє Київськсу область і є срібною призеркою чемпіонату Європи-2018 серед юніорок у складі команди.

Олімпіада-2020. Особисте багатоборство. Кваліфікація

 1. Діна Авєріна (ОКР) – 106.3
 2. Аріна Авєріна (ОКР) – 106.175
 3. Ліной Ашрам (Ізраїль) – 103.1

...

 • 9. Вікторія Онопрієнко (Україна) – 95.45
 • 10. Христина Погранична (Україна) – 93.1

Що далі

 • Субота, 7 серпня, 04:00 – Групове багатоборство. Кваліфікація
 • Субота, 7 серпня, 09:20 – Індивідуальне багатоборство. Фінал
 • Неділя, 8 серпня, 05:00 – Групове багатоборство. Фінал

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

На початок