Визначилися фіналісти Олімпіади-2020 з баскетболу: хто боротиметься за "золото"

Визначилися фіналісти Олімпіади-2020 з баскетболу: хто боротиметься за "золото" AP

Сполучені Штати захищатимуть звання чемпіона проти Франції.

На Олімпійських Іграх у Токіо визначилися фіналісти чоловічого турніру з баскетболу. Ними стали чинні олімпійські чемпіони Сполучені Штати та Франція.

За вихід у фінал Олімпіади боролися чотири команди - США, Франція, Австралія та Словенія. Вони гарантували собі ще два матчі на Олімпіаді - окрім півфіналу, вони б зіграли або у золотому, або у бронзовому фіналах.

За підсумками півфінальних матчів боротьбу за "золото" продовжать збірні Сполучених Штатів та Франції. Вони завдали поразки Австралії та Словенії відповідно, пройшовши у фінал.

США та Франція вже зустрічалися між собою на Олімпійських Іграх у Токіо. На груповій стадії турніру французи завдали поразки американцям.

Як пройшли півфінали Олімпіади-2020 з баскетболу?

Першого фіналіста олімпійського турніру з баскетболу визначали збірні США та Австралії. На перерву команди пішли з незначною перевагою австралійців у три очки, усе - завдяки переваги +6, яку вони здобули у першій чверті.

Проте ключовий момент зустрічі відбувся у третій чверті. США розгромила Австралію, дозволивши їй набрати усього 10 очок, а сама перевага склала 32 очки. Вирішальну 10-хвилинку австралійці з американцями закінчили внічию, і з цим результатом у фінал пройшли олімпійські чемпіони.

• США - Австралія 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23)

А ось у другому півфіналі між Францією та Словенією інтрига жила до останніх хвилин. Словенці здобули мінімальну перевагу у першій чверті, яка склала у два очки і з цим же результатом пішли на перерву.

Французи змогли відіграти цей результат у третій чверті та вийти уперед - 29:21. Однак у останній 10-хвилинці словенцям вдалося зрівняти рахунок - 85:85.

Визначали другого фіналіста олімпійського турніру останні хвилини зустрічі. Франція знову наростила перевагу - до п'яти очок, і хоча словенцям вдалося відіграти чотири, перевести гру хоча б у овертайм вони виявилися нездатні.

• Франція - Словенія 90:89 (27:29, 15:15, 29:21, 19:24)

Таким чином, "золото" та "бронза" Олімпіади у баскетболі буде розіграна в наступних матчах:

• Субота, 7 серпня, 14:00. Словенія - Австралія (матч за третє місце)
  • Неділя, 8 серпня, 05:30. Франція - США (фінал)

• Збірна США - чинний олімпійський чемпіон. У фіналі Ріо у 2016 році американці завдали поразки сербам.
  • Франція зустрічалася зі Сполученими Штатами у Ріо-де-Жанейро. На груповій стадії французи поступилися 97:100, хоча у Токіо взяли реванш - 83:76.
  • Французи жодного разу не здобували "золото" Олімпіади. Найкращий результат - "срібло" (1948, 2000 роки). США, своєю чергою, 15-разові чемпіони Олімпійських Ігор.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика