"Хабар для Товмасяна": стало відомо, які докази у справі має НАБУ

"Хабар для Товмасяна": стало відомо, які докази у справі має НАБУ

"Хабар для Товмасяна": стало відомо, які докази у справі має НАБУ
oblrada.kharkov.ua

Серед доказів у справі про хабар у Харківській обласній раді — покази директора комунального підприємства, який передавав хабар задля збереження посади, результати негласних слідчих дій та спостереження, частина вилучених грошей, а також дані з мобільного телефону заступника голови облради Андрія Малиша.

Про це стало відомо під час засідання Вищого антикорупційного суду, де 5 серпня розглядають клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу голові Харківської облради Артуру Товмасяну.

Деталі підозри

За версією слідства, неправомірна вигода мала призначатися саме для Товмасяна.

"Більша частина доказів — це сформовані в хронологічному порядку протоколи допитів Шпаркого (Сергія Шпаркого, директора Обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки — ред.) за весь період з січня 2021 року по липень 2021, які охоплюють усі зазначені обставини", — розповів прокурор на засіданні суду.

Серед матеріалів є протокол огляду мобільних телефонів підозрюваного у справі заступника голови Харківської облради Андрія Малиша, зокрема, листування з Товмасяном, витяги з протоколів негласних слідчих розшукових дій, "які підтверджують окремі з обставин, зазначені в протоколах допитів", копії контрольних протоколів за вчиненням злочину після передачі частин хабаря.

"Крім того, по вказаних протоколах контролю додано протоколи візуального спостереження, як передавалася неправомірна вигода Танабашу (Руслану Танабашу, адвокату, якого слідство називає посередником між директором КП і Товмасяном — ред.), Малишу і третій — помічнику Малиша", — сказав прокурор.

За даними слідства, один з траншів неправомірної вигоди директор КП передавав з пляшкою коньяку в якості подарунку Артуру Товмасяну.

"Хабар для Товмасяна": стало відомо, які докази у справі має НАБУ
Вищий антикорупційний суд/YouTube

"На початку квітня 2021 Шпаркий передав Танабашу для Товмасяна першу частину неправомірної вигоди у сумі 300 тис. грн, при цьому вказував, що вона надається для такої передачі. Одночасно передавав коньяк, як подарунок для Товмасяна. Танабаш теж підтверджував, що передаватиме цю річ як подарунок для Товмасяна", — сказав прокурор.

"Малиш, спілкуючись зі Шпарким, неодноразово вказував, що вирішенням питання з правоохоронними органами, займається Товмасян, крім того, Товмасян спілкується з депутатами, зокрема, головами інших фракцій, для впливу на депутатів, які перешкоджали діяльності Шпаркого і загрожували його подальшому перебуванні на посаді директора КП", — йдеться у матеріалах справи.

Позиція захисту

Захисник Артура Товмасяна сказав, що матеріалами справи провина голови Харківської облради не доведена. За словами адвоката, у протоколах допитів директора КП — офіційна мова й термінологія, що, на його думку, свідчить, що їх складав детектив. Він також вважає, що Товмасяна можна було б допитати перед тим, як оголошувати підозру.

"Є логічне пояснення всьому, однак необхідний був резонанс, брифінги, фотокартки, все це було зроблено. Якщо проаналізувати ті матеріали, Товмасян відповідальність, він не був присутній при спілкування безпосередньо Танабаша зі заявником, чи малиша з Заявником. Ті розмови, які зафіксовані, заявника і Товмасяна, жодним чином не свідчить навіть про вимагання, передачі якоїсь неправомірної вигоди", — сказав захисник.

Адвокат вказує на те, що у Товмасяна немає таких повноважень, щоб вплинути на депутатів облради. Питання продовження роботи Шпаркого вирішується колективно, усіма депутатами: "Це колегіальне рішення".

Прокурор вказав на низку ризиків під час обрання запобіжного заходу Товмасяну, водночас просив не брати його під варту, а визначити заставу у сумі 3 млн 999 тис. 99 грн. Захист просить обрати для Товмасяна особистого зобов'язання, який "як ніхто зацікавлений у доведеності своєї невинуватості".

Сам голова Харківської облради Артур Товмасян повідомив суду, що провини у хабарництві не визнає.

Читайте також: Товмасян у Вищому антикорсуді: "Провини не визнаю. Бабусі-мільйонерки не маю"
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди