Марина Килипко - п'ята у стрибках із жердиною на Олімпіаді. Це найкращий результат України на Іграх

Марина Килипко - п'ята у стрибках із жердиною на Олімпіаді. Це найкращий результат України на Іграх

Марина Килипко - п'ята у стрибках із жердиною на Олімпіаді. Це найкращий результат України на Іграх
AP

Один із найкращих результатів України на міжнародному рівні.

Українська стрибунка Марина Килипко стала п'ятою у стрибках із жердиною на Олімпійських Іграх у Токіо. Цей результат є найкращим в історії України на Олімпіадах.

Килипко вдруге у кар'єрі виступала на Олімпіаді-2020. У фіналі Олімпійських Іграх, що відбулися у Ріо-де-Жанейро, українська стрибунка із жердиною посіла восьме місце у кваліфікації та не пройшла у фінал.

У Токіо Килипко також стала восьмою у своїй кваліфікації. Але цей результат дозволив їй пройти у фінал Олімпійських Ігор. А уже вирішальний виступ українка закінчила на п'ятому місці.

Читайте також: Українка Килипко пройшла у фінал стрибків з жердиною на Олімпіаді-2020

Як виступила Марина Килипко у фіналі?

У фіналі стрибків із жердиною взяли участь 15 спортсменок. Вони мали розпочинати з висоти 4.50 метри, на що мали три спроби.

Килипко упоралася з висотою 4.50 метри з першої спроби, що у подальшому визначить її результат. Сімом спортсменкам знадобилося для цього щонайменше дві спроби, а дві легкоатлетки взагалі не змогли її подолати.

Друга висота, яку мала взяти Килипко - 4.70 метри. На чемпіонаті України Марині вдалося її подолати, встановивши, тим самим, свій новий особистий рекорд. Тобто, для проходження далі, українській стрибунці потрібно було повторювати цей результат.

Із цим завданням Килипко не впоралася. Маючи три стрибки у розпорядженні, вона ними не скористалася, і у підсумку припинила виступи на Олімпіаді.

Проте 4.70 метри змогли подолати лише чотири стрибунки. А завдяки тому, що українська стрибунка взяла висоту 4.50 метри з першої спроби, це забезпечило їй п'яте місце - його вона розділила з фінкою Вільмою Мурто та словенкою Тіною Шутей.

Боротьба за медалі Олімпіади була закінчена на 4.80 метри для олімпійської чемпіонки Ріо-де-Жанейро Катеріні Стефаніді. Після того, як вона не взяла 4.85 з першої спроби, вона перенесла висоту і намагалася взяти 4.90 метри, але заключні два стрибки виявилися безуспішними.

Олімпійською чемпіонкою Токіо стала американка Кеті Нажотт - єдина стрибунка, що взяла висоту 4.90 метри. "Срібло" та "бронзу" здобули представниця ОКР Анжеліка Сідорова та британка Голлі Бредшоу.

Стрибки з жердиною (жінки). Фінал

  1. Кеті Нажотт (США) - 4.90 метри
  2. Анжеліка Сідорова (ОКР) - 4.85 м
  3. Голлі Бредшоу (Велика Британія) - 4.85

...

  • 5. Марина Килипко (Україна) - 4.50
  • 5. Вільям Мурто (Фінляндія) - 4.50
  • 5. Тіна Шутей (Словенія) - 4.50

Місце Килипко на Олімпіаді-2020 є найкращим в історії України на Іграх. До Килипко високе місце у фіналі Олімпійських Ігор у 2004 році посіла Анжеліка Балахонова - шосте (4.40 метри).

Хто така Марина Килипко?

  • 25-річна українська стрибунка з жердиною, представниця Харківської області.
  • Олімпіада-2020 - друга у кар'єрі Килипко. У Ріо вона показала 14-й результат і не пройшла у фінал.
  • Найкращий результат Килипко на міжнародному рівні - "бронза" на Євро у 2018 році (у приміщенні).
  • Особистий рекорд Килипко у стрибках із жердиною - 4.70 метри. Його вона встановила на чемпіонаті України у 2021 році.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо