Takflix зібрав добірку з дев'яти найкращих українських короткометражок

Takflix зібрав добірку з дев'яти найкращих українських короткометражок

Takflix зібрав добірку з дев'яти найкращих українських короткометражок

Онлайн-платформа Takflix презентувала добірку українських короткометражних фільмів під назвою "TAK Shorts-2". Добірка доступна до перегляду на всіх територіях світу мовою оригіналу з англійськими субтитрами. Про це повідомили в пресрелізі.

Це літній спецпроєкт Takflix, спрямований на підтримку молодих імен та коротких форм в українському кінематографі. Він доступний до перегляду на всіх територіях світу мовою оригіналу з англійськими субтитрами.

У добірці під назвою "TAK Shorts-2" зібрані дев’ять українських короткометражок. Усі фільми є призерами престижних національних та міжнародних кінофестивалів.

У добірці об’єднали двох переможців Одеського кінофестивалю – призера Берлінале "Прощавай, Головін" з Олександром Рудинським та Дарією Плахтій у головних ролях; та квір-історію "Чачьо" про рома Януша.

"Прощавай, Головін"

Канадсько-українська короткометражна драма режисера-самоучки Матью Ґрімара, головні ролі в якій виконали українські актори Олександр Рудинський ("Перші ластівки") і Даша Плахтій ("Стрімголов"), у 2020 році перемогла на Одеському міжнародному кінофестивалі в номінації "Найкращий короткометражний фільм".

Це історія звичайного підлітка зі спального району Києва Яна Головіна, для якого смерть батька стала приводом замислитися про нове життя за межами рідної країни. Коли він вже готується попрощатися з сестрою, то починає шукати відповіді на питання – чому він завжди сліпо рухається вперед і що він залишає позаду?

"Чачьо"

Драма Віталія Гавура. Це історія Януша, який виріс у консервативній ромській громаді маленького українського містечка. Він одружується, бо так хочуть його батьки. Та насправді Януш гей і потай зустрічається із хлопцем. Разом вони планують утекти з весілля й залишити місто, але чи зможе Януш вчинити так зі своєю сім'єю?

Стрічка отримала приз ФІПРЕССІ за Найкращий український короткометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.

На Takflix вийшла добірка найкращих українських короткометражок

Також до "TAK Shorts-2" увійшли:

  • фільм-розмова "Нормальна";
  • документальний фільм про бригаду швидкої допомоги "Врятуйте мене, лікарю!";
  • лауреат премії "Золота дзиґа" "Бульмастиф";
  • квір-стрічка з несподіваним фіналом "Післясмак";
  • робота переможиці Sundance Ірини Цілик "Дім";
  • абсурдистська стрічка Володимира Тихого "Дідочок";
  • та комедія режисерки "Відданої" Христини Сиволап "Давай не сьогодні".

Дивитися добірку можна за посиланням.

З 31 грудня 2019 року в Україні запустився перший стрімінговий сервіс Takflix, який дозволив дивитися українські фильми онлайн легально.

Своєю ціллю Takflix називає легальну доступність українських фільмів онлайн у будь-якій точці планети і у будь-який час.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше