Запорізький титано-магнієвий повернувся у держвласність. У Фірташа це спростовують

Запорізький титано-магнієвий повернувся у держвласність. У Фірташа це спростовують

Запорізький титано-магнієвий повернувся у держвласність. У Фірташа це спростовують Фото: УНІАН

Група компаній Group DF, що належить Дмитру Фірташу, спростовує заяву Фонду державного майна України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) про повернення акцій ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" (ЗТМК) у власність держави.

Про це на сторінці у Фейсбук повідомляє пресслужба Group DF.

Напередодні Фонд Держмайна опублікував на своєму сайті інформацію, що 4 серпня 2021 року Господарський суд Запорізької області за позовом САП повернув 49% ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», які належали компанії "Tolexis Trading Limited" (група компаній DF Group), до його сфери управління. Таким чином, відновив державну власність над цілісним майновим комплексом підприємства.

Адвокат компанії "Tolexis Trading Limited", Роман Чишинський зауважує, що рішення щодо ЗТМК виніс суд першої інстанції. Згідно з законодавством, рішення цього суду набуває чинності лише у разі, якщо не буде оскаржене у відведений законодавством термін. Компанія вважає рішення суду несправедливим, тож планує його оскаржити.

"Ми вже довели у суді вищої інстанції, що всі аргументи, на які посилається САП та Фонд держмайна у справі ЗТМК – неправомірні. 28 січня 2021 року Вищий антикорупційний суд України повністю виправдав Володимира Сивака, якого звинувачували у вчиненні тих порушень, на які посилаються Фонд Держмайна та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, підтвердивши відсутність цих порушень. З невідомих причин Фонд держмайна проігнорував це рішення. Як і цілу низку інших судових рішень не на свою користь", — каже адвокат.

Запорізький титано-магнієвий повернувся у держвласність. У Фірташа спростовуютьФото: УНІАН

Володимир Сивак

Володимир Сивак з 2013 року був керівником ТОВ "ЗТМК". У травні 2020 Фонд держмайна відсторонив його від посади. САП звинувачувала Сивака у розтраті 492 млн грн, але у травні 2020 року Заводський суд Запоріжжя його виправдав, а у січні 2021 Апеляційна палата Вищого Антикорупційного суду підтвердила виправдувальний вирок

Як раніше повідомляло Суспільне Запоріжжя, у червні 2020 року новим в.о. директора Запорізького титано-магнієвого комбінату став Сергій Лубенніков. Group DF тоді заявила, що збори засновників ТОВ "ЗТМК" від 29 травня, на яких обрали Лубеннікова, провели незаконно.

Чому акції ЗТМК дісталися Фірташу

49% акцій ТОВ "ЗТМК" з 2013 року належить офшорній компанії Tolexis Trading Limited, що зареєстрована на Кіпрі і входить до Group DF Дмитра Фірташа, в той час, як 51% акцій належить державі.

Запорізький титано-магнієвий повернувся у держвласність. У Фірташа спростовуютьУНІАН

Дмитро Фірташ

За результатами конкурсу, який проводив Фонд держмайна, Tolexis Trading отримував міноритарний пакет акцій ЗТМК, але натомість мав інвестувати кошти у впровадження сучасних технологій та створення високорентабельного виробництва на підприємстві. Для цього Tolexis Trading вклала 110 млн дол. США, які, за умовами угоди, мали бути використані на модернізацію виробництва упродовж 2013–2015 років.

Чому САП позивалася до суду

Антикорупційна прокуратура вважає: попри те, що держава володіє контрольним пакетом акцій, фактично підприємство було передано в управління наближеного до інвестора менеджменту, який розтратив більшість залучених інвестицій на погашення заборгованостей за енергоносії, що виникли з часів перебування ЗТМК у державній власності, та виплати кредиторами, пов’язаними з DF Group.

Надалі, як повідомляє САП, ці кошти виведені з України шляхом перерахування на рахунки офшорних фірм.

Антикорупційна прокуратура зауважила, що рішення про повернення ЗТМК у державну власність Запорізькій суд вже виносив у липні 2018 року. Також законність цього рішення підтвердив і суд апеляційної інстанції. Однак Верховний суд частково задовольнив касаційну скаргу компанії Tolexis Trading та скерував справу на новий розгляд.

Запорізький титано-магнієвий повернувся у держвласність. У Фірташа спростовують

Фонд державного майна повідомляє, що нині, спільні з новим керівництвом ТОВ "ЗТМК" дії, дозволили ліквідувати корупційні схеми, домогтися розблокування рахунків підприємства, укласти прямі контракти на постачання електроенергії з державними генеруючими компаніями, а також реструктурувати частину наявних боргів.

Підприємство власним коштом має інвестувати 120 млн грн у модернізацію основних фондів. В ФДМУ стверджують, що нове обладнання дозволить збільшити обсяги виробництва вдвічі до кінця 2021 року при додатковому зниженні собівартості продукції на 15-20%.

Наразі Суспільне Запоріжжя намагається отримати телефонний коментар щодо ситуації та поточного стану справ від керівництва ТОВ "ЗТМК".

Що відомо

  • ТОВ "Запорізький титаново-магнієвий комбінат" — стратегічне підприємство, єдиний виробник губчастого титану в Європі. Потужність виробництва згідно з проєктом — 20 тисяч тонн на рік.
  • Group DF — міжнародна група компаній, активи якої зосереджені в хімічній промисловості, виробництві титану, газовому та банківському секторах. Крім цього, група має інтереси ще в кількох галузях: агросектор, медійний бізнес, виробництво кальцинованої та харчової соди, сектор енергетичної інфраструктури та нерухомість. Group DF працює в 11 країнах євразійського регіону. Засновник та власник Group DF - український бізнесмен Дмитро Фірташ.
  • 18 червня Рада національної безпеки й оборони запровадила санкції проти Дмитра Фірташа та російсько-українського бізнесмена Павла Фукса. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, санкції ввели через постачання сировини до Росії. Крім цього, санкції наклали й на ті підприємства, які безпосередньо афілійовані у військово-промисловий комплекс Росії, який використовує титан саме у військовій сфері.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди