На ВДНГ з’явиться "Павільйон культури"

На ВДНГ з’явиться "Павільйон культури"

На ВДНГ з’явиться "Павільйон культури"

ВДНГ та Благодійний фонд "Павільйон культури" оголосили про старт нової інституції "Павільйон культури", яка буде розташована в колишньому павільйоні №13.

Як засначає команда куратор на своєму сайті, "Павільйон культури" — це інституція, що працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури; середовище для художнього експерименту, з яким команда працюватиме через дослідницькі проєкти та публічні події.

У павільйоні плануються виставки, концерти та освітні події, а професійні архітектори, художники, музиканти та дослідники зможуть проводити тут експериментальні роботи з підтримкою команди.

"Наша мета — перетворити ВДНГ на культурно-просвітницький парк та джерело підвищення культурного й соціального капіталу нації. Ми віримо, що, реалізуючі подібні культурні ініціативи, можемо впливати на систему цінностей українців. Це вкрай важливо, адже частіше за все саме наявність або відсутність певних цінностей — ключова причина процвітання або занепаду націй."

На ВДНГ з’явиться "Павільйон культури"

Засновники та перші куратори "Павільйону культури":

Саша Андрусик, Ольга Балашова, Вітя Глущенко, Лізавета Герман, Марія Ланько, Ірина Мірошнікова, Олексій Петров. Засновники та перші піклувальники: Назар Білик, Володимир Бородянський, Павло Гайдай, Борис Мартиненко, Андрій Єлісєєв.

На сайті "Павільйону культури" зазначено, що у жовтні 2021 року за підтримки УКФ відбудеться проєкт "Корисні копалини: виставка опер в павілйоні спогадів" – велика мультимедійна виставка на основі циклу з трьох сучасних опер, поставлених агенцією “УХО” у Національній опері України в 2016–2018 рр.

На ВДНГ з’явиться "Павільйон культури"

Зліва направо: Вітя Глущенко, Ольга Балашова, Марія Ланько, Лізавета Герман, Олексій Петров, Іра Мірошнікова, Саша Андрусик. Фото: Євген Нікіфоров, 2020

Впродовж проєкту команда планує розпочати кампанію для збору коштів на ревіталізацію будівлі Павільйону №13. Проєкт оновлення має на меті перетворення його на будівлю-трансформер, що легко адаптуватиметься до майбутньої міждисциплінарної програми і різного формату подій у просторі новоствореної інституції.

Павільйон №13 "Вугілля" був побудований 1967 року на ВДНГ в Києві як виставковий простір для проведення виставок досягнень вугільної промисловості УРСР.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше