Бастіон з двома гарматами та видом на Катерининську церкву будують на Валу. Це стилізація споруди для артилерії, яка стояла там у XVIII столітті, розповів історик Олександр Бондар.
«Справжній бастіон був у три рази більшим. Як і всі бастіони, оскільки на них мала розміщуватися артилерія. На початку XVIII століття Чернігів було перетворено на таку потужну земляну фортецю, яка б витримувала артилерійські бої. Тому тут спорудили бастіон. Це сталося між 1712 та 1718 роками».

Олександр Бондар
Бастіон проіснував до 1799 року. Тоді ліквідували фортецю і почали розбивати бульвар. Нинішній бастіон змістили на 15 метрів від місця, де стояв попередній. Все тому, що при будівництві треба було б заступити на тротуар, а вид на Катерининську церкву закривали б дерева, каже Олександр Бондар.

Бастіон з видом на Катерининську церкву зводять на Валу у Чернігові
«Головне при будівництві цього бастіону було якомога менше земляних робіт, оскільки Вал – це археологія, це пам’ятка національного значення. Тому головне завдання було – не нашкодити».
На самому бастіоні для знімку зможуть вміститися до 14 людей.
«Це буде така собі зона відпочинку, фотозона, оскільки саме з цього бастіону відкривається вид на Катерининську церкву, вид на дорогу та гарматну алею», – розповів Олександр Бондар.
Зведення бастіону з видом на Катерининську церкву – один із етапів капітального ремонту Валу.

Євгеній Дейнеко
«Частково виконані основні роботи – це залита бетонна основа. Бетон заливався на свайне поле. Для того, щоб зменшити навантаження на ґрунт, зменшити його вагу. Далі будуть виконані оздоблювальні роботи. Облицьоване все клінкером і встановлено дві гармати на бастіоні», – розповів заступник начальника управління ЖКГ Чернігівської міськради Євгеній Дейнеко.
Більше подробиць дивіться у сюжеті:
Читайте також:
2 мільярди 700 мільйонів гривень: таку суму планують витратити для озеленення Чернігова до 2025 року