На Хортиці поляк Януш Шеремета готується до навколосвітньої подорожі на конях

На Хортиці поляк Януш Шеремета готується до навколосвітньої подорожі на конях

На Хортиці поляк Януш Шеремета готується до навколосвітньої подорожі на конях

На початку літа тридцятидев’ятирічний поляк Януш Шеремета планує вирушити з Хортиці в одиночну навколосвітню подорож на коні, аби популяризувати ідеї та історію українського козацтва серед інших народів. Чоловік працює таксистом в англійському місті Брайтон, але з дитинства відчуває в собі козацький дух, тому приїхав до Запоріжжя й розпочав підготовку до походу.

Поляк Януш Шеремета готується на Хортиці до навколосвітньої подорожі на конях

На Запорозькій Січі він не вперше - у 2014 році вже приїздив за власним бажанням до Запоріжжя, під наставництвом січових козаків проходив тут навчання козацькому ремеслу, джигітуванню та бойовому мистецтву. Потім уродженець польського міста Пшемисля переїхав до Великобританії, де влаштувався на роботу таксистом у місті Брайтон, на березі Ла-Манша. Проте, каже Януш Шеремета, з юності відчував себе козаком і намагався скрізь популяризувати ідеї козацького братерства. Тому повернувся на Січ.

Поляк Януш Шеремета готується на Хортиці до навколосвітньої подорожі на конях

«Я народився у Польщі, і з дитинства цікавився Україною, думав, що там відбувається? Але не було можливості приїхати. А коли приїхав у 2014 році, то зрозумів одразу - тут моє місце. Тоді був на Січі, і перейшов на православ’я. Сказали - хочеш бути козак, давай на православ’я переходь. Звичайно же хочу - хочу бути козак! Я маю трьох братів по крові, але мені дуже хотілося мати братерство. Я про це постійно думав. І коли приїхав у Запоріжжя, я знайшов козацтво. Для мене це було все, що я хотів у житті, що я шукав», - каже козак Януш Шеремета.

козак Януш Шеремет

козак Януш Шеремет

Нині Януш Шеремета готується до нового - ризикованого та безпрецедентного - етапу у своєму житті. Тренується їздити на коні, загартовує тіло пірнанням у крижану воду, навчається боротьбі та навичкам виживання у дикій природі. А вже на початку літа планує вирушити з Хортиці у кінну навколосвітню мандрівку, аби популяризувати серед народів світу ідеї козацтва, його історію та сучасність. Спершу його шлях проляже через Карпати - до Польщі та Румунії, потім у планах на цей рік - відвідати інші країни Європи та Азії.

Поляк Януш Шеремета готується на Хортиці до навколосвітньої подорожі на конях

«Мені дуже цікаво поїхати на конях у козацькому строї, спати в лісі, знімати то на камеру, спілкуватися з людьми. Я хочу поїхати з мого дому назавжди, поїхати спершу через Карпати в Румунію, розказувати людям у світі, хто такий козак, що це за явище таке, щоби люди бачили, щоби люди знали, щоби дивилися це потім на відео. Мені дуже цікаві мусульманські країни, бо вони всі там разом між собою, я думаю, що у них є братерство. Брат за брата іде. Я хочу цьому у них навчитися, взяти в них таке. І показати їм, що таке козацтво», - розповів журналістам Суспільного Януш Шеремета.

Козак розраховує здійснити мандрівку на двох конях, які йому пообіцяли невдовзі придбати польські друзі. Подорожуватиме у повному звичаєвому козацькому вбранні та зі зброєю тих часів, які вже приготував заздалегідь - власним коштом. Спонсорів у Януша наразі немає, але якщо знайдуться охочі підтримати його проєкт, обіцяє пожертвувати надані гроші на очищення Хортиці від накопиченого тут роками сміття.

«Хочу потім повернутися сюди, на Хортицю. Бо я вважаю Хортицю потужним місцем сили. Якщо ти поважаєш цю країну, любиш її, воно дає дуже сильну енергію. І ці каміння, ці скелі, і Дніпро - це міць, я думаю, що козацтву треба іти звідси, бо цей острів створює всю Україну. Треба оберігати цю землю, прибрати сміття звідси, захищати цю країну, аби сюди могли з усього світу люди приїжджати, спілкуватися, дізнаватися про козацтво. Не треба одразу робити багато - зробіть цей острів! Як почнеш робити з маленького, з острова, то це буде важливо. Особливо для вас, запоріжців, бо вам пощастило, ви народилися тут. Скільки людей по різних місцях у всьому світі мріють приїхати сюди! Дайте їм цю можливість!», - говорить Януш Шеремета.

Під час мандрівки Януш Шеремета планує ставити своїх коней на відпочинок у тамтешніх конюшнях, про що дбатиме заздалегідь. Із собою матиме відеокамеру та дрон, за допомогою яких здійснюватиме фіксацію своїх пересувань планетою. Зняте відео обіцяє регулярно передавати Суспільному Запоріжжя задля демонстрації українським глядачам.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди