Визначилися фіналісти Олімпіади-2020 з футболу: хто боротиметься за "золото"

Визначилися фіналісти Олімпіади-2020 з футболу: хто боротиметься за "золото" AP

Бразилія захищатиме звання олімпійського чемпіона від Іспанії.

На Олімпійських Іграх у Токіо визначилися фіналісти чоловічого турніру з футболу. Ними стали Бразилія чи Іспанія.

За вихід у фінал Олімпіади-2020 сперечалися чотири збірні - Японія, Іспанія, Мексика та Бразилія. У порівнянні з попередніми Олімпійськими Іграми у Токіо на турнірі на цій стадії залишився лише олімпійський чемпіон - Бразилія у першому матчі плей-оф здолала Єгипет.

Півфіналісти олімпійського турніру з футболу вже гарантували собі два матчі - у випадку поразки вони мали можливість поборотися за третє місце та бронзову медаль. Переможці ж виходили у фінал та боролися за "золото".

За підсумками півфінальних матчів у фінал вийшли збірні Бразилії та Іспанії. Однак обом командам не вистачило основного часу (90 хвилин), щоб здолати своїх суперників.

Як пройшли півфінали Олімпіади-2020 з футболу?

У матчі збірних Мексики та Бразилії переможця вдалося визначити лише за підсумками серії пенальті. За 120 хвилин (90 - основного та ще 30 - додаткового) часу команди не спромоглися відзначитися м'ячами.

Серія пенальті закінчилася на четвертому ударі збірної Бразилії, яка її і розпочинала. Бразильці реалізували усі чотири одинадцятиметрові, у той час, як мексиканці - лише одну, схибивши два стартові удари.

• Мексика - Бразилія 0:0 (1:4 по пенальті)

У другому півфіналі збірній Іспанії вдалося впоратися з господарями турніру Японією у додатковий час - 1:0.

Переможний м'яч у півфіналі іспанці забили за п'ять хвилин до закінчення додаткового часу. Марко Асенсіо вразив ворота японців після передачі Мікеля Оярсабаля.

Таким чином, "золото" та "бронза" Олімпіади-2020 буде розіграна в наступних матчах:

• П'ятниця, 6 серпня, 14:00. Мексика - Японія (матч за третє місце)
  • Субота, 7 серпня, 14:30. Бразилія - Іспанія (фінал)

• Збірна Бразилії - чинний олімпійський чемпіон. У фіналі Ріо у 2016 році бразильці здобули перемогу над німцями, які покинули турнір за підсумками групової стадії.
  • Іспанія - олімпійський чемпіон 1992 року. Ще одну олімпійську нагороду іспанці здобули в Сіднеї (2000 рік) - "срібло".
  • Японія за умов перемоги над Бразилією повторить найкращий результат на Олімпіадах, здобувши "бронзу". Востаннє їй це вдавалося у 1968 році.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика