Швед Дуплантіс виграв Олімпіаду у стрибках з жердиною та штурмував світовий рекорд

Швед Дуплантіс виграв Олімпіаду у стрибках з жердиною та штурмував світовий рекорд

Швед Дуплантіс виграв Олімпіаду у стрибках з жердиною та штурмував світовий рекорд AP

Шведський легкоатлет двічі був близький до цього.

Фінал у секторі стрибків із жердиною на Олімпіаді-2020 мав дві інтриги. Перша - чи може створити хтось конкуренцію Мондо Дуплантісу та друга - чи зможе швед стрибнути зі світовим рекордом на Олімпійських Іграх.

До Олімпіади-2020 Дуплантіс вже підходив у статусі світового рекордсмена. Шведський стрибун взяв висоту 6.15 метри у 2020-му, побивши рекорд Сергія Бубки. Наступною його метою були 6.19 метрів - покращення абсолютного рекорду (Дуплантіс взяв 6.18 метрів у лютому 2020-го на змаганнях у приміщенні).

Читайте також: Олімпіада-2020: норвежець Варгольм розтрощив світовий рекорд 400 м/б у найшвидшому забігу в історії

У фінал змагань зі стрибків із жердиною пройшли 14 легкоатлетів. За форматом змагань, вони мали долати планку, маючи на це три спроби.

Дуплантіс розпочинав виступи разом із іншими - з висоти 5.55 метри. Її він взяв одразу, разом із наступною висотою 5.80 метри (5.70 м, як і наступну висоту 5.87 м швед пропустив).

На момент виходу Дуплантіса на наступну висоту 5.92 метри у секторі залишилося лише два спортсмени - сам Мондо, а також американець Крістофер Нільсен. Бразилець Тіаго Браз, який підходив до Ігор у Токіо у статусі чинного олімпійського чемпіона, припинив виступи на 5.87 метри, хоча й став бронзовим призером.

Таким чином, головним конкурентом Дуплантіса у фіналі став Нільсен. Саме він намагався нав'язати боротьбу шведському супернику.

Як проходила боротьба між Дуплантісом та Нільсеном

  • 5.92 метри: Дуплантіс - з першої спроби, Нільсен - з другої
  • 5.97 метри: Дуплантіс та Нільсен - з першої спроби
  • 6.02 метри: Дуплантіс - з першої спроби, Нільсен - не подолав взагалі.

Наступну планку, яку намагався взяти Дуплантіс, стали 6.19 метрів. І шведу майже це вдалося.

Дуплантісу ледь не вдалося взяти світовий рекорд з першої спроби! Швед перелетів планку, але в останній момент зачепив її рукою, через що вона не втрималася і, зрештою, впала.

ДуплантісAP

Друга спроба у виконанні Дуплантіса виявилася невдалою - швед навіть не спробував наблизитися до планки. Залишалася лише третя спроба.

Під час третьої спроби Дуплантісу вдалося перелетіти планку, але, як і під час першого стрибка, шведський легкоатлет її зачепив. У підсумку Мондо став чемпіоном, але не встановив світовий рекорд і навіть не оновив олімпійський рекорд - висота 6.03 метри так і залишилася неподоланою.

Стрибки із жердиною. Фінал

  1. Мондо Дуплантіс (Швеція) - 6.02 метри
  2. Крістофер Нільсен (США) - 5.97 метри
  3. Тіаго Браз (Бразилія) - 5.87 метри

Що відомо

  • Дуплантіс вигравав на трьох із чотирьох останніх головних турнірах: у 2018-му - виграв чемпіонат Європи, у 2021-му - на Євро у приміщенні, а також на Олімпійських Іграх. Лише у 2019-му швед став срібним призером.
  • Найкращий результат Дуплантіса у 2021 році - 6.10 метри, з цим результатом він переміг на турнірі в Хенгело.
  • У фіналі стрибків із жердиною особистий рекорд побив Нільсен. До цього він стрибав вище за 5.97 метри.
  • Олімпіада-2020 пройшла без українців у чоловічих стрибках із жердиною. У жіночих у фінал вдалося вийти лише Марині Килипко, Яна Гладійчук виступи припинила за підсумками кваліфікації.
Читайте також: Українка Килипко пройшла у фінал стрибків з жердиною на Олімпіаді-2020
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика