У Мінську представили книжку про Лесю Українку та Алоїзу Пашкевич

У Мінську представили книжку про Лесю Українку та Алоїзу Пашкевич

У Мінську представили книжку про Лесю Українку та Алоїзу Пашкевич

13 липня у столиці Білорусі відбулася презентація видання "Окрилені рідним словом" ("Акрыленыя родным словам") про дружбу Лесі Українки з білоруською письменницею Алоїзою Пашкевич, відомою як Цьотка. Про це повідомляє Читомо з посиланням на Гродненську обласну бібліотеку імені Карського.

Збірка видана з нагоди 150-річчя від дня народження Лариси Косач-Квітки (Лесі Українки) та 145-річчя від дня народження Алоїзи Пашкевич (Цьотки). Вона містить матеріали, присвячені двом відомим письменницям, біографічні відомості та поетичні твори білоруською та українською мовами.

Авторами ідеї збірки є заступниця голови Щучинського райвиконкому Олена Посюта та перший секретар посольства України в Білорусі Іван Башняк.

"Леся Українка та Цьотка – це не лише поети, а й борці за свободу, за відродження національної свідомості своїх народів", – сказав на презентації надзвичайний і повноважний посол України в Республіці Білорусь Ігор Кизим.

У Мінську представили книжку про Лесю Українку

Книжка вийшла у видавництві "Звядза" (Зірка). Її продають у білоруських онлайн-книгарнях, наразі вартість становить 27 білоруських рублів (290 грн).

У Щучино також відкрилася спеціальна виставка книг Пашкевич і Лесі Українки з фондів Національної бібліотеки Білорусі, а також присвячених їм видань

Алоїза Пашкевич (писала під псевдонімом "Цьотка") (1876-1916) − білоруська поетеса, громадська діячка, публіцистка, акторка. За вірш "Сусідам в неволі" російська цензура заборонила дві її книги – збірник "Хрест на Свабоду" і брошуру Іларіона Свентицького "Відродження білоруської писемності". "Хрест на свободу" друкувався в уніатській друкарні під патронажем Андрія Шептицького.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше