У Херсоні голови ОСББ вимагали від мерії компенсації за "теплі" кредити

У Херсоні голови ОСББ вимагали від мерії компенсації за "теплі" кредити

У Херсоні голови ОСББ вимагали від мерії компенсації за "теплі" кредити Суспільне Херсон

Голови ОСББ, яким не виплатили компенсації з міського бюджету за минулорічні "теплі" кредити, 19-го лютого прийшли до Херсонської міської ради. Їм заборгували 1,7 млн. гривень.

Голови кількох херсонських ОСББ зібралися перед будівлею Херсонської міської ради. Чому невиплата компенсації є проблемою для багатоквартирних будинків, розповідає голова ОСББ "Квітучий будинок" Наталія Фіноєдова:

"Ми взяли "теплі" кредити на 1 млн 500 тисяч. Відшкодування немає – 100 тисяч по вікнах залишилось. Ми були на нараді, обіцяли, що відшкодують і досі грошей немає. Ми зараз сплачуємо 12 тисяч грн. на місяць тільки відсотків у банк".

Віктор Тоцький, голова ОСББ "Патона 9" і "Берег 5":

"Будинки зараз не мають змоги розвиватися, тому що всі гроші йдуть на погашення відсотків".

Окрім заборгованості за "теплі" кредити, взяті минулого року, голів ОСББ, за словами Євгена Трощака, непокоїть відсутність рішення міськвиконкому, який засідав 18-го лютого, про фінансування "теплих" кредитів на поточний рік. Йдеться про 8 млн. гривень.

Євген Трощак, голова ОСББ "Говардський":

"Нові "теплі" кредити ОСББ мають узгоджувати з ХКГ, міськрадою. Це йде всупереч законодавству України і це ускладнює видачу цих кредитів".

Міський голова Володимир Миколаєнко прийняв людей одразу, каже – гроші на компенсацію теплих кредитів за минулий рік перерахували:

"Я почув і вчора (18-го лютого ред.) на виконкомі, що немає проблем із цими грошима, і зараз головний фінансист каже, що профінансовано позавчора (17-го лютого - ред.). Зараз з’ясують стосовно цих грошей. Ми їх перерахували".

Після цього люди пішли до голови департаменту фінансів Романа Підперигори, щоб побачити документи про перерахування грошей.

Роман Підперигора, директор департаменту бюджету і фінансів Херсонської міської ради:

"Перше – рішення сесії, друге – рішення виконкому, третє – гроші. Все є. Гроші перераховані на рахунок департаменту ЖКГ. Якщо Войтенко стає у позу і спеціально не перераховує гроші… Я не його начальник".

Голова департаменту житлово-комунального господарства Олексій Войтенко на це відповів наступне:

"Вчора (18-го лютого - ред.) на виконкомі ми затверджували план робіт для департаменту ЖКГ, де були передбачені ці гроші, але, на жаль, Роман Підперигорі, директор департаменту бюджету і фінансів заблокував це рішення, він його не підписав і не оскаржив, тобто не надав свої пропозиції або вимоги. Він просто сказав, що цього не можна робити".

Після майже години очікувань знову зібралися у кабінеті Романа Підперигори, приєдналася Олена Мазур, яка виконує обов’язки заступника міського голови з питань житлово-комунального господарства:

"Як каже бухгалтер департаменту ЖКГ, попереднє рішення виконкому – там написано стаття 79-та бюджетного кодексу. Там йдеться, що це тимчасовий кошторис, тому що бюджет був прийнятий пізніше. Коли прийняли основний бюджет, тимчасовий кошторис анулюється автоматично. І департамент не міг юридично перерахувати ці гроші. Треба було рішення виконкому, яке вчора не прийняли. Сьогодні Роман Підперигора підготував лист, який є фінансовим гарантом, отримавши його департамент ЖКГ одразу перерахує гроші".

Про 8 мільйонів на цьогорічні "теплі" кредити Роман Підперигора розповів таке:

"Це була моя пропозиція перевести на позачергове засідання, щоб не була ситуація, як в минулому році. Коли не буде грошей і щоб люди не платили по 17 процентів банку".

Наталія Тимофєєва, Володимир Чепинога.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди