Під Полтавою підгодовують диких тварин

Під Полтавою підгодовують диких тварин

Під Полтавою підгодовують диких тварин UA Полтава

2 тонни сіна, півтисячі листяних віників, 2,5 тонни зерна кукурудзи та ще тонна в качанах. Стільки за час зимової підгодівлі з’їли дикі тварини у лісах Полтавського лісгоспу, каже мисливствознавець Василь Бут.

Підгодовували косуль, кабанів та зайців. З’їли вони менше половини заготованих кормів. Це – через малосніжну й теплу погоду.

У лісі поблизу села Зінці Полтавського району живуть косулі, кабани та зайці. Аби підгодовувати їх узимку, тут обладнали майданчики із кормами.

Єгер Полтавського лісгоспу Сергій Тимченко, каже: "Кукурудзу їсть і кабан, і косуля.Cіно – для зайця-русака і косулі. Сіль – для зайця і косулі. Сіль – це мікроелементи, які обов’язково потрібні косулі".

Під Полтавою підгодовують диких тваринUA Полтава

Під Полтавою підгодовують диких тварин

Про те, що тварини приходять поїсти, каже єгер, свідчать сліди – розгребене старе листя. З-під нього видно молоду траву та первоцвіти.

Єгер Полтавського лісгоспу Сергій Тимченко, говорить: "Ось де, он далі – лежанка косулі. Ось тут уже погано видно, це була стежка косулі прямо до кормушки".

Такі майданчики встановлені на території Полтавського лісгоспу. Його площа – майже 15,5 тисяч гектарів.

Василь Бут, мисливствознавець Полтавського лісгоспуUA Полтава

Василь Бут, мисливствознавець Полтавського лісгоспу

Мисливствознавець Полтавського лісгоспу Василь Бут, розповідає: "У нас є підгодівельні майданчики для кабанів – 12 штук, для косуль –14. Також є майданчики для зайця-русака. Їх 8 штук. І 8 – для куріпки сірої".

Єгері на місця підгодівлі приїжджають регулярно, каже Сергій Тимченко.

Єгер Полтавського лісгоспу Сергій Тимченко, каже: "Десь раз на тиждень. 2-3 мішка кукурудзи і сіна в тюках 2-3. Але сіно зараз вони майже не їдять, тобто сіно дуже рідко, бо трава зелена".

Під Полтавою підгодовують диких тваринUA Полтава

Під Полтавою підгодовують диких тварин

Підгодівлю тварин цього сезону почали із кінця грудня. Це на місяць пізніше, ніж зазвичай, каже Василь Бут. Попереднього сезону корми розкладали із листопада до березня.

Мисливствознавець Полтавського лісгоспу Василь Бут, каже: "Затримка була через те, що тварини знаходили собі в природних умовах корми. Навіть не ходили на підгодівельні майданчики, бо було, що їсти в природі".

Під Полтавою підгодовують диких тваринUA Полтава

Під Полтавою підгодовують диких тварин

За два місяці у Полтавському лісгоспі тваринам згодували 2 тонни сіна, пів тисячі листяних віників та кукурудзу – тонну в качанах і 2,5 у зерні.

Заготували ж минулого року сіна – 3 тонни, листяних віників – півтори тисячі, близько тонни качанів кукурудзи та ще 6 тонн зерна.

Мисливствознавець Полтавського лісгоспу Василь Бут, говорить: "У нас є можливість підгодовувати тварин, але немає потреби. Якщо буде отаке тепло, як прогнозують синоптики, то звірі будуть себе нормально почувати без нашої підгодівлі. Тому ті корми, які залишаться, ми будемо використовувати в наступному сезоні".

Нагадаю, заготівля кормів для тварин Полтавського лісгоспу тривала майже пів року – із червня до жовтня 2019.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди