Артоб’єкт у Нью-Йорку можуть закрити після серії самогубств

Артоб’єкт у Нью-Йорку можуть закрити після серії самогубств

Артоб’єкт у Нью-Йорку можуть закрити після серії самогубств

За повідомленнями поліції, 29 липня 14-річний хлопчик стрибнув з восьмого поверху популярної туристичної пам'ятки Vessel на Гудзон-Ярдс в Нью-Йорку. Це вже четверте самогубство за два роки. Після цього забудовник заявив, що подумує про закриття скульптури назавжди.

Джерела повідомили, що хлопчик родом з Нью-Джерсі і в той час був зі своїми батьками, сестрою і бабусею, але нічого їм не сказав перед фатальним стрибком.

"Ми вбиті горем через цю трагедію, і ми думаємо про сім'ю молодої людини, яка втратила своє життя", – заявила прессекретар Hudson Yards Кімберлі Вінстон.

Забудовник-мільярдер Стівен Росс сказав, що після останнього самогубства артоб'єкт може бути закритий назавжди: "Ми думали, що зробили все для того, щоб таких інцидентів не було. Важко уявити, як таке могло статися".

Водночас голова правління місцевої громади Мангеттена Лоуел Керн заявив, що слова Росса – брехня.

"Те, що забудовники заявляють, що вони зробили все можливе – це просто неправда, – сказав Керн. – Вони могли б підняти бар'єри та запобігти трагедії. З невідомих нам причин вони вирішили цього не робити".

Артоб’єкт у Нью-Йорку можуть закрити після серії самогубств

У січні 2021 року спіральна скульптура Томаса Гізервіка "Судно" була закрита після того, як 21-річний чоловік зістрибнув з її вершини, скоївши самогубство.

Інсталяція була тимчасово закрита, перш ніж знову відкритися навесні з введенням нових правил, які повинні були запобігти подальшим самогубствам. Зокрема, відвідувачі мали приходити групами як мінімум по дві людини.

Вже тоді Керн в інтерв'ю The New York Times сказав, що вони вважають найкращим рішенням підняти висоту бар'єрів на платформах скульптури.

Артоб’єкт у Нью-Йорку можуть закрити після серії самогубств

Вони зверталися до пов'язаних з артоб'єктом компаній з вимогою переглянути дизайн ще після першого самогубства у лютому 2020 року, коли 19-річний чоловік зістрибнув з однієї з платформ. 21 грудня 2020 року 24-річна жінка також стрибнула зі скульптури.

"Бар'єр висотою до грудей – це все, що відділяє людину на платформі "Судна" від краю. Не можна ігнорувати ймовірність такої ж жахливо сумної загибелі людей", – написав Керн в листі розробнику.

Однак художник Томас Гізервік вважає, що подібні рішення суперечать самій концепції його роботи. На це Лоуелл Керн відповів наступне: "Вже сталося три самогубства – коли безпека стане такою ж важливою, як і бачення художника?".

Стівен Росс заявив, що об'єкт буде тимчасово закрито, поки його команда вирішує, чи варто відкривати його знову в довгостроковій перспективі.

"Судно" складається зі 154 взаємопов’язаних сходів і 80 майданчиків, що складає майже 2500 східців. Проєкт відкрився у 2019 році та одразу привернув увагу самогубців.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше