"Золото" Олімпіади-2020 в стрибках у довжину не зміг визначити найкращий результат атлетів

"Золото" Олімпіади-2020 в стрибках у довжину не зміг визначити найкращий результат атлетів

"Золото" Олімпіади-2020 в стрибках у довжину не зміг визначити найкращий результат атлетів AP

Чемпіон визначився за другим найкращим стрибком.

Чоловічий фінал Олімпіади-2020 у стрибках у довжину відкривав медальну легкоатлетичну програму третього змагального дня на Олімпіаді-2020. Українець Владислав Мазур пройти кваліфікацію не зміг, відповідно у фіналі українців не було.

Читайте також: Український стрибун Мазур з найгіршим результатом сезону не подолав кваліфікацію на Олімпіаді-2020

Основним претендентом на перемогу вважався кубинець Хуан Мігель Ечеваррія, лідер сезону та стрибун, що показав результат 8.50 метра у кваліфікації. Його основним суперником мав стати грек Мілтіадіс Тентоглу - чинний чемпіон Європи, який у сезоні 2021 року стрибав за 8.30 метра.

За результатами перших трьох стрибків Ечеваррія йшов першим - 8.41 метра, Тентоглу був третім - 8.11 метра. Між ними перебував кубинець Майкел Массо, з результатом 8.21 метра.

Щоправда, Массо зазнав травми по ходу змагань і припинив виступи одразу після другого раунду! Тобто з результатом 8.21 м він і фінішував.

Перед останнім раундом стрибків Ечеваррія залишався першим, Тентоглу опустився на четверте місце. А пізніше іспанець Еусебіу Касерес посунув грека на п'яту позицію!

У цей момент Тентоглу вийшов на свій останній стрибок. Він ідеально влучив у планку і полетів на 8.41 метра! Аналогічний результат до Ечеваррії. Та завдяки другому найкращому стрибку (8.15 м проти 8.09 м) грек підявся на перше місце!

У кубинця залишалася остання спроба, він почав розбіг, але травмувався під час спроби! Як наслідок, виконати стрибок Ечеваррія не зміг - і залишився другим.

"Золото" і "срібло" Олімпіади-2020 в чоловічих стрибках у довжину показали однаковий найкращий результат, а визначився чемпіон завдяки другому результату!

"Бронза" зрештою дісталася Майкелу Массо, який не стрибав останні чотири спроби. Він на три сантиметри випередив четверте місце, на шість сантиметрів - п'яте.

Стрибки у довжину. Чоловіки. Фінал

  1. Мілтіадіс Тентоглу (Греція) - 8.41 м
  2. Хуан Мігель Ечеваррія (Куба) - 8.41 м
  3. Майкел Массо (Куба) - 8.21 м
Читайте також: "Можемо отримати два золота"? Стрибки у висоту на Олімпіаді-2020 завершилися унікальною ситуацією

Що означає ця перемога Тентоглу

  • Перший в історії греції олімпійський чемпіон у стрибках у довжину.
  • Перше "золото" Греції у легкій атлетиці саме в технічних дисциплінах за останній 21 рік.
  • Перший європейський олімпійський чемпіон у чоловічих стрибках у довжину з 1980 року - тоді переміг Луц Домбровські (представники США не виступали). І лише четвертий чемпіон з Європи в історії стрибків у довжину.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетика