Українець Куліш - у фіналі Олімпіади-2020 зі стрільби з малокаліберної гвинтівки

Українець Куліш - у фіналі Олімпіади-2020 зі стрільби з малокаліберної гвинтівки

Українець Куліш - у фіналі Олімпіади-2020 зі стрільби з малокаліберної гвинтівки AP

Український стрілок подолав кваліфікацію і потрапив у топ-8.

Представник України у кульовій стрільбі Сергій Куліш пройшов у фінал Олімпійських Ігор у Токіо. Він представлятиме Україну у фіналі стрільбі з малокаліберної гвинтівки на дистанції 50 метрів.

Виступ Куліша відбувся у заключний день змагань зі стрільби, що проводяться на Олімпійських Іграх у Токіо. Куліш, разом із ще одним українцем Олегом Царьковим, намагалися пройти у фінал турніру.

Український стрілок намагався вдруге досягти фіналу Олімпіади-2020. Перед цим він безуспішно виступив у кваліфікації стрільби на 10 метрів, в якій став срібним призером Олімпіади в Ріо у 2016 році.

Читайте також: "Завадили технічні моменти". Призер Олімпіади-2016 Куліш – про невихід до фіналу Токіо-2020

Проте з другої спроби у фінал стрільби в Токіо Куліш пройшов.

Пряма трансляція - тут

Регламент змагань у стрільбі з малокаліберної гвинтівки на дистанції 50 метрів передбачав 12 серій по десять пострілів. По чотири серії стрілки мали виконати у трьох різних положеннях - на коліні, лежачи, а також стоячи.

У перших двох положеннях Куліш майже не помилявся - 393 очки із 400 на коліні, а лежачи лише під час другої серії пострілів не зміг влучити у десятку - 398 із 400.

Менше очок Куліш набрав під час стрільби з найскладнішого положення - стоячи він набрав 387 очок із 400 можливих. У підсумку ж українцеві вдалося показати результат у 1178 очок та пройти у фінал з шостого місця.

Щодо Олега Царькова, то він під час кваліфікації набрав на 12 очок менше, аніж Куліш. Уже під час першої стрільби він не добрав 12 очок, і хоча у другій вибив 396 очок із 400, у стрільбі стоячи не вибив ще 18 очок. У підсумку українець показав 22-й результат.

Найкращим у кваліфікації став представник ОКР Сєргєй Камєнскій - срібний призер Олімпіади в Ріо саме у стрільбі у цій дисципліні. Він показав результат 1183 очок.

Що відомо

  • Для Сергія Куліша це третя Олімпіада в кар'єрі. До Ігор у Токіо він усього один раз брав участь у фіналі - "срібло" у стрільбі з гвинтівки на 10 метрів.
  • Найкращим результатом Олега Царькова на Олімпіадах залишається фінал Ріо-2016 - у стрільбі з гвинтівки на 10 метрів він посів восьме місце.
  • У стрільбі Україна завоювала одну медаль в Токіо - Олег Омельчук та Олена Костевич у стрільбі з пневматичного пістолета на дистанції 10 метрів вибороли "бронзу".
Читайте також: Україна здобула третю "бронзу" на Олімпіаді-2020: її виграли стрільці у змішаному змаганні

Що далі

  • Фінал стрільби з гвинтівки на 50 метрів відбудеться у понеділок, 2 серпня (початок - о 10:50).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів