Уперше в історії Олімпіад двоє легкоатлетів розділили "золото" в стрибках у висоту. Як це сталося

Уперше в історії Олімпіад двоє легкоатлетів розділили "золото" в стрибках у висоту. Як це сталося

Уперше в історії Олімпіад двоє легкоатлетів розділили "золото" в стрибках у висоту. Як це сталося AP

У спортсменів був вибір зробити по додатковому стрибку, але вони відмовилися.

Фінал стрибків у висоту на Олімпійських іграх-2020 завершився перемогою одразу двох спортсменів. "Золото" розділили катарець Мутаз Есса Баршим та італієць Джанмарко Тамбері.

Баршим та Тамбері були серед головних претендентів на здобуття "золота". Баршим був 2-разовим призером Олімпійських Ігор ("бронза" в Лондоні-2012 і "срібло" в Ріо-2016). Тамбері ж на останньому Євро-2021, що проходив у приміщенні, став срібним призером, поступившись лише білорусу Максіму Нєдосєкову.

До фіналу стрибків у висоту Олімпіади-2020 пройшли 13 спортсменів. Андрій Проценко – єдиний українець, який представляв збірну в Токіо, – не ввійшов до їхнього числа, адже не подолав кваліфікацію.

Читайте також: Українець Проценко не пройшов у фінал стрибків у висоту на Олімпіаді-2020. Як він це пояснює

Кожен стрибун мав по три спроби, аби подолати заявлену висоту. Переможців визначали за найкращою висотою та найменшою кількістю спроб.

І Баршим, і Тамбері показали свої найкращі результати сезону та дійшли до позначки 2.37 метра без жодної помилки. Спортсмени подолали всі висоти з першої спроби. Катарець починав одразу з 2.24, італієць – з 2.19.

Спортсмени могли вирішити переможця в додатковій перестрибці: до взяття певної висотиНа кожну давали б по одній спробі.. Але після того, як атлетам повідомили, що вони можуть цього не робити й натомість розділити медаль, Баршим на це погодився.

Італієць від щастя застрибнув на нього з обіймами, а далі продовжив святкувати, бігаючи та кувиркаючись ареною. Пізніше так само емоційно він привітав із перемогою іншого італійця – нового олімпійського чемпіона на стометрівці Марселя Джейкобса.

ТамберіAP

2.37 метри подолав і білорус Максим Недасеков, проте він мав помилки на 2.19 і 2.35 та фінішував третім з національним рекордом.

Олімпіада-2020. Стрибки у висоту, чоловіки

  • 1. Мутаз Есса Баршим (Катар) – 2.37
  • 1. Джанмарко Тамбері (Італія) – 2.37
  • 3. Максим Недасеков (Білорусь) – 2.37

Що означає цей результат?

  • Таке подвійне чемпіонство в стрибках у висоту сталося вперше за 125-річну олімпійську історію дисципліни. Раніше на Іграх розділяли лише срібні та бронзові нагороди.
  • Востаннє це траплялося на Олімпіаді-2012 у Лондоні, де "бронзу" отримали одразу троє стрибунів: той самий Мутаз Есса Баршим, а також канадець Дерек Друен і британець Роберт Ґрабарз.
Читайте також: Уперше за 29 років "золото" на чоловічій 100-метрівці на Олімпіаді виграв бігун з Європи
Двоє легкоатлетів розділили "золото" в стрибках у висоту на Олімпіаді-2020. Як це сталосяAP

Мутаз Есса Баршим (Катар)

Що відомо

  • Для Джанмарко Тамбері Олімпіада в Токіо стала другою в кар'єрі. В 2012-му італієць зупинився на стадії кваліфікації, а в 2016-му не зміг узяти участь через травму та, за словами стрибуна, ризикував завершити кар'єру.
  • До цього найкращим результатом Тамбері було восьме місце на чемпіонатах світу 2015 і 2019 років.
  • "Золото" Тамбері стало лише другим в історії Італії в цій дисципліні та першим для чоловіків. 41 рік тому в стрибках у висоту виграла Сара Сімеоні: на Іграх-1980 у Москві.
Читайте також: Ямайська бігунка у фіналі Токіо-2020 побила олімпійський рекорд, який тримався 33 роки

Що далі

  • Олімпійські змагання з жіночих стрибків у висоту за участі українок розпочнуться 5 серпня о 03:10 за Києвом.
  • У кваліфікації змагатимуться Ярослава Магучіх, Юлія Левченко та Ірина Геращенко.

Де дивится Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне. Прямі ефіри Ігор-2020 доступні на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно авторизуватися за допомогою однієї з соціальних мереж або через електронну поштову скриньку.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів