"Воно не матиме правових наслідків"-доктор юридичних наук про звернення депутатів Сумської міськради

"Воно не матиме правових наслідків"-доктор юридичних наук про звернення депутатів Сумської міськради

"Воно не матиме правових наслідків"-доктор юридичних наук про звернення депутатів Сумської міськради

Депутати Сумської міськради 19 лютого проголосували звернення до президента України - недопустити продаж землі сільгосппризначення та внести зміни до Земельного кодексу України.

Ініціатори проєкту рішення - дві депутатські фракції: "Свобода" та "Батьківщина". На питання, скільки землі сільгосппризначення є у Сумської ОТГ та як прийняття нового закону може вплинути на життя сумчан, - їхні керівники відповіли:

"Сумська ОТГ, давайте почнемо з того, що ще розширюється. Іще не затверджена остаточно територія Сумської ОТГ, оскільки, маю надію, що Стецьківка, звідки я родом, приєднається таки до Сумської ОТГ. Мені відомо, що в умовах війни не може так просто відбуватись дерибан землі. Має бути проведений, як мінімум, референдум. Оскільки люди, ті з якими я спілкуюсь, ті з ким спілкується ВО "Свобода", говорять, що не може в умовах війни продаватися земля по тих правилах, які диктує нинішня влада", - говорить керівниця фракції "Свобода" Сумської міськради Юлія Левченко.

"Я готовий сьогодні взнати цю цифру, але моя позиція не зміниться після цього. Найбільша проблема, яка сьогодні є, – це робочі місця. Якщо свій фермер, зі свого села, працює на місці, люди, знаючи його, здають свої паї в оренду, він платить за цю оренду кошти раз на рік або два рази, дає можливість людям, щоб були робочі місця, а не тільки вкладає кошти в свою техніку. Він іще вкладає кошти в розвиток інфраструктури цього села", - переконаний керівник фракції "Батьківщина" Сумської міськради Анатолій Сагач.

"За" звернення проголосувало 23 депутати з 24 присутніх. "Проти" - один – голова фракції "За Україну!" Володимир Чепік. Свою позицію він пояснив так: "Внесення даного звернення в цю сесійну залу я вважаю політичними заграваннями з виборцями. Я повірю в чисті наміри "Батьківщини", якщо члени політсили від "Батьківщини", які були депутатами і брали у приватну власність комунальне майно, відмовляться від неї. А до цього, я вважаю, що це звернення - лише виконання вимог київських босів за перемогу і за рейтинги".

У зверненні йдеться про ряд вимог:

  • не допустити прийняття рішень Верховною Радою щодо проектів Законів про обіг земель сільгосппризначення;
  • утворити робочу групу у складі органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів Верховної Ради. Результат - утворення єдиної національної програми реформування земельних відносин;
  • призначити всеукраїнський референдум та надати українцям можливість визначитись щодо подальшої долі сільськогосподарської землі.

На думку доктора юридичних наук Дмитра Лук’янця, воно не матиме правових наслідків: "На мою думку, ніяких юридичних наслідків це рішення не має. Воно нікого ні до чого не зобов’язує, нічого не забороняє. Це просто позиція тієї більшості, яка є в міській раді. Це суто політичне рішення".

21 лютого обласна сесія буде розглядати ананалогічне звернення до президента, уряду та парламенту. Ініціатори звернення - фракція “Батьківщина”. Журналісти "Суспільного" направили запити на Головне управління Держкомзему Сумщини та Сумської міськради щоб з'ясувати: скільки земель сільгосппризначення є на території Сумської ОТГ і до якої форми власності належить ця земля.

Як відомо:

  • Сформована Сумська об’єднана територіальна громада 24 квітня 2019 року. До її складу сьогодні входить шість сіл: Піщане, Верхнє Піщане, Житєйське, Загірське, Кирияківщина, Трохименкове.
  • Це друге Звернення про продаж землі, проголосоване Сумською міською радою. 13 листопада 2019 року з цього приводу депутати вже зверталися до Президента, Кабміну та Верховної Ради.
  • 20 грудня 2019 року депутати Сумської обласної ради підтримали звернення до президента та Верховної Ради, закликавши не допустити прийняття закону про ринок землі без запровадження загальнодержавних механізмів обмежень ринку землі.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди