Коледж мистецтв ім. А.Ерделі в Ужгороді має переоформити ліцензію на право освітньої роботи

Коледж мистецтв ім. А.Ерделі в Ужгороді має переоформити ліцензію на право освітньої роботи

Коледж мистецтв ім. А.Ерделі в Ужгороді має переоформити ліцензію на право освітньої роботи Оригінальне

Коледж мистецтв імені Адальберта Ерделі в Ужгороді має переоформити ліцензію на право освітньої роботи. Про це сказав ректор Закарпатської академії мистцетв, до якої належить коледж, Іван Небесник. Рішення ухвалили 18 лютого під час засідання Ради академії.

У коледжі мистецтв імені Ерделі навчаються 260 студентів, розповіла директорка Мар’яна Поляк. За її словами, після змін в освітньому законодавстві їхній заклад має переоформити ліцензію, щоб у новому навчальному році приймати абітурієнтів після 9-го класу школи.

МАР’ЯНА ПОЛЯК, директорка коледжу мистецтв імені А.Ерделі

«У освітньому процесі тепер виділена окрема ланка фахової передвищої освіти, яка дозволяє набирати випускників шкіл після 9-го класуі дає їм пряму фахову освіту. Це фактично перший рівень акредитації, який у нас і є, просто ми випускали молодших спеціалістів, а законом про вищу освіту, в якому були зміни тепер, вища освіта передбачає тепер тільки підготовку молодших бакалаврів, бакалаврів і магістрів».

В Ужгородському коледжі мистецтв є студенти з усіх районів Закарпаття, розповідає викладач фахових дисциплін Юрій Копанський.

ЮРІЙ КОПАНСЬКИЙ, викладач фахових дисциплін

«Добре, що цей заклад існує, тому що діти, закінчивши 9-й клас, мають можливість познайомитися з цією діяльністю, тобто помалювати, ті, хто мріє про це, має можливість чомусь навчитися і перевірити свої мрії і визначитися, чи хочуть вони цим займатися».

Володимир Козурак показує свій натюрморт. Він навчається на 4 курсі на спеціальності «Живопис». Хлопець із Рахова, до коледжу в Ужгороді вступив після 9 класу.

ВОЛОДИМИР КОЗУРАК, студент 4-го курсу

«Дуже багато дізнався у цьому коледжі, закони композиції, гами вивчили, які кольори з чим пасують. Коледж він дає основи, всі ті що треба дітям, бо коли хтось приходить зі школи, одразу в академії, це добре, але якщо у коледж поступити це вже через два роки видно результат, що людина чомусь навчилася».

Студентка 1-го курсу Таміла Дубів з кераміки виготовляє тарілку.

ТАМІЛА ДУБІВ, студентка 1-го курсу

«Я люблю гончарний круг, я люблю, коли в моїх руках, щось народжується. Ти маєш шматочок глини і отримуєш з нього кінцевий результат. Я лише почала навчатися і вивчати свою улюблену справу, коли я дізналася, що хочуть закрити коледж, для мене це була найгірша новина».

Коледж підпорядковується Закарпатській академії мистецтв. За словами ректора Івана Небесника, раніше студенти після закінчення коледжу могли вступати до них одразу на четвертий курс.

ІВАН НЕБЕСНИК, ректор закарпатської академії мистецтв

«Випускники коледжу, які раніше закінчували 4-й курс, ставали молодшими спеціалістами. Вони мали право поступати в нашу ж академію, на скорочений бакалаврат: не на 4 роки, а 2-річний скорочений бакалаврат, Тепер випускники цього права не будуть мати.».

За словами Івана Небесника якщо коледж набуде статусу фахового - він прирівняється до професійно-технічної освіти. Тобто випускники коледжу для здобуття вищої освіти муситимуть вступати на перший курс академії.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди