Дельта-варіант COVID-19 став таким заразним, як вітрянка

Дельта-варіант COVID-19 став таким заразним, як вітрянка

Дельта-варіант COVID-19 став таким заразним, як вітрянка
AP

За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США (CDC) дельта-варіант вірусу Sars-Cov-2 став настільки ж заразним, як вітрянка.

Про це свідчать дані внутрішніх документів CDC, які опинилися у розпорядженні видання Washipngton Post.

Останні дослідження дельта-варіанту коронавірусу свідчать, що його здатність заражати людей сягнула такого рівня, що фактично ситуацію можна порівняти з поширенням абсолютно нової хвороби. За висновками дослідників, показники заразності дельта-варіанту фактично дорівнюють аналогічним показникам для вітрянки – однієї з найбільш поширених інфекцій в світі.

Крім того, у документах CDC, містяться свідчення того, що вакциновані особи можуть бути переносниками вірусу та заражати інших. Як наслідок, ще до офіційної публікації даних документів, американські медичні органи вже змінили рекомендації щодо карантинних обмежень для вакцинованих, наголошуючи на необхідності носіння масок та соціального дистанціювання.

Також нові дані про заразність дельта-варіанту коронавірусу свідчать, що особам з груп ризику може знадобитися третя доза вакцини, аби забезпечити надійний імунітет.

Що відомо

  • У Європейському центрі профілактики та контролю захворювань (ECDC) прогнозують, що до кінця серпня новий штам "Дельта" представлятиме 90% усіх вірусів COVID-19, що циркулюють в Європі.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я класифікувала варіант COVID-19, виявлений в Індії, як штам, що викликає "глобальну стурбованість".
  • За інформацією ВООЗ, новий штам COVID-19 "Дельта" стає домінуючим варіантом у світі.
  • Німеччина зняла заборону на в’їзд для туристів з країн поширення штаму "Дельта"
  • Греція посилила карантин у закладах через штам "Дельта".
  • Міністерство охорони здоров'я Ізраїлю заявило, що паралельно з поширенням у країні штаму COVID-19 "Дельта" спостерігається й зниження ефективності вакцини Pfizer до 64%.
  • Вчені Оксфордського університету повідомили, що вакцини проти COVID-19 від компаній Pfizer і AstraZeneca у понад 90% випадках здатні запобігти шпиталізації через зараження штамом "Дельта".

Читайте також

З 2 липня в Україні змінюються умови в'їзду з країн поширення штаму "Дельта". Що відомо

Посли країн G7 заявили про готовність допомогти Україні у проведенні вакцинації

"Швидко поширюється і знижує ефективність вакцини" — головний санлікар про штам "Дельта" COVID-19

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок