Буринську ТВК на Сумщині не пустили до кабінету міської ради

Буринську ТВК на Сумщині не пустили до кабінету міської ради

Буринську ТВК на Сумщині не пустили до кабінету міської ради
Буринська міська рада

Буринську територіальну виборчу комісію 29 липня не впустили до кабінету у міській раді. Там — сейф із їх печаткою та документацією. Заступниця голови цієї ТВК — Наталія Власенко — викликала поліцію. Буринський міський голова Віктор Ладуха говорить, що у них немає договору оренди.

"Поліція: — Хай особисто звертаються у міську раду, укладуть договір користування. Ладуха: — Підійдіть. Вам дає роз’яснення! – Звертайтеся у міську раду з листом. Ми вам даємо у користування за одну гривню на рік. Які проблеми? Користуйтеся, будь ласка! Власенко: – Нам не потрібно наразі користуватися, нам потрібно забрати свої речі. Ладуха: – Добре. У вас договір є?".

Власенко відповіла, що наразі договору немає. На що міський голова зазначив: – "Укладаємо договір. Власенко: – Договір потрібен на час виборчого процесу. Наразі він не триває. Поліція: – Якщо потрібно, то йдіть в міську раду і укладайте договір. Ладуха: – Що у цьому кабінеті? Власенко: – Речі. Речі заступника та печатка".

За словами Віктора Ладухи, якщо ТВК напише до них заяву, то її розглянуть за тиждень-два. 27 липня другий апеляційний адміністративний суд скасував реєстрацію Віктора Ладухи Буринським міським головою. Також він зобов'язав місцеву територіальну виборчу комісію призначити повторні вибори. Рішення суду не підлягає оскарженню.

До суду позивався Іван Рябоконь — колишній голова Слобідської сільради. Він просив скасувати постанову Буринської міської територіальної комісії щодо реєстрації міським головою Віктора Ладухи через те, що він невчасно написав заяву про реєстрацію на посаду.

"Коли складає повноваження міський голова там чітко написано, 79 стаття, – власна заява, смерть і тому подібне. А те, що хтось визнає там, ще немає верховного рішення суду, хтось визнає там протокол, проміжний. Вже після цього була дія. Я вже прийняв присягу. Вона оголосила – Власенко Наталія — оголосила на першій сесії. Я прийняв присягу. Я легітимно обраний голова", — зазначає Ладуха.

Буринську ТВК на Сумщині не пустили до кабінету міської ради
Буринська міська рада

Наталія Власенко, яка викликала поліцію, слухавку від наших журналістів не взяла. У поліції, сказав речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких, повідомлення зареєстрували і проводитимуть перевірку. Про можливі подальші дії територіальної виборчої комісії розповів представник регіонального відділення асоціації міст України Карен Агаджанов-Гонсалес.

"У нас є рішення другого апеляційного адміністративного суду, щодо визнання, призначення повторних місцевих виборів у Бурині. Але оскільки це суд апеляційної інстанції, все ще може бути здійснення подання до касаційної інстанції. Останньої інстанції нашої судової системи. Однак я наразі не знаю, чи зроблено воно чи ні. Якщо воно буде, то, звичайно, буде наступний судовий розгляд. Якщо його не буде, то це рішення почне діяти і відповідно до нього", — зазначив він.

За його словами, повторні вибори виборча комісія має призначити на 6 серпня. "Це рішення має прийняти виборча комісія. Тоді до 3 жовтня відповідно до чинного виборчого кодексу мають пройти повторні місцеві вибори Буринського міського голови. Як правило, виконує обов’язки голови секретар відповідної місцевої ради. Якщо його немає, то на сесіях буде головувати тимчасовий головуючий. Так само як це було у Конотопській міській раді", — додав він.

Читайте також

  • Кіоски — в нерухомість. У Сумах організували схему обходу земельного аукціону.

На початок