Стало відомо, хто очолить Центр мистецтва й культури Помпіду в Парижі

Стало відомо, хто очолить Центр мистецтва й культури Помпіду в Парижі

Стало відомо, хто очолить Центр мистецтва й культури Помпіду в Парижі

Директор Марсельського музею Ксав'є Рей був оголошений наступним директором Національного центру мистецтва й культури імені Жоржа Помпіду в Парижі. Про це повідомляє видання ArtNews.

Рей почне виконувати свої обов'язки в жовтні 2021 року, за два роки до закриття закладу на чотирирічний ремонт. Він змінить на цій посаді Бернара Блістіна, який очолював музей останні вісім років, але залишив посаду минулого місяця.

Новина про призначення 39-річного Рея на пост керівника провідного французького музею сучасного мистецтва застала багатьох фахівців зненацька, враховуючи його відносні молодість і невеликий досвід кураторства. До цього Рей обіймав посаду директора по колекціях в паризькому Музеї д'Орсе, зокрема організував там велику виставку Сезанна у 2017 році.

Стало відомо, хто очолить Центр Помпіду

Ксав'є Рей

Також у 2017 році його призначили директором Музею Марселя, колекція якого об’єднує понад 120 тисяч робіт. У своїй практиці Рей приділяє велику увагу соціальній ролі музеїв, проводить численні акції з аудиторією з обмеженими можливостями, за що у 2020 році Музей Марселя був відзначений премією Osez le musée.

"Його динамізм, доброзичливість, досвід роботи на місцях і відкритість мистецтва в поєднанні з його управлінськими навичками будуть необхідні для успішного проведення нового проєкту Центру Помпіду", – йдеться в заяві президента Помпіду Лорана Ле Бона.

Призначення Рея є частиною зміни режиму в Центрі Помпіду. У червні пішов на пенсію Серж Ласвінь, президент музею з 2017 року; йому на зміну прийшов голова Музею Пікассо Лоран Ле Бон.

Нагадаємо, у 2022 році в Центрі Помпіду відкриється виставка українського сучасного мистецтва. Вона складатиметься з творів, подарованих Центру Помпіду Українським клубом колекціонерів сучасного мистецтва.

Більшість з них складають фотороботи митців Харківської школи фотографії: Віктора Кочетова, Олега Мальованого, Євгена Павлова, Юрія Рупіна, Сергія Солонського, групи "Шило", Олександра Супруна, Романа Пятковки.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше