До конкурсу на посаду очільника Бюро економічної безпеки допустили 48 осіб – Милованов

До конкурсу на посаду очільника Бюро економічної безпеки допустили 48 осіб – Милованов

До конкурсу на посаду очільника Бюро економічної безпеки допустили 48 осіб – Милованов
Київська школа економіки

Конкурсна комісія з відбору голови Бюро економічної безпеки допустила до участі у конкурсі 48 учасників.

Про це на брифінгу повідомив очільник конкурсної комісії Тимофій Милованов.

"48 кандидатів допущені до участі у конкурсі. Ми намагалися бути максимально лояльними в рамках закону. Навіть якщо людина десь помилилась у автобіографії чи неправильну прописку вказала, або в неї якась довідка під питанням, то ми все одно всіх допускали, щоб не було упередженості", – заявив Милованов

Ти не менш, через невідповідність умовам конкурсу та помилки у документах було відхилено 11 заявок. Серед них – кандидатура колишнього міністра фінансів та секретаря РНБО Олександра Данилюка.

За словами Милованова, причиною відхилення заявки Данилюка став не нострифікований закордонний диплом.

"Прикра, фактично технічна помилка, але комісія проголосувала проти його допуску. Було питання як же він працював міністром. Міністр – це політична посада, там немає такої вимоги", – наголосив Милованов.

Крім того, конкурсна комісія затвердила регламент проведення конкурсу та тестові завдання, які муситимуть скласти конкурсанти.

Що таке Бюро економічної безпеки

Згідно із законом, директора БЕБ призначатиме президент за поданням конкурсної комісії. Директор БЕБ буде підзвітний депутатам та главі держави.

Детективи органів БЕБ розслідуватимуть кримінальні правопорушення, передбачені статтями 206-2, 210, 211 ККУ, у разі якщо розслідування таких кримінальних правопорушень не віднесено до підслідності Національного антикорупційного бюро.

Також БЕБ розслідуватиме кримінальні правопорушення, передбачених статтею 199 ККУ, у разі якщо розмір предмета злочину або завданої ним шкоди в 400 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян для працездатних осіб, встановленої законом на час вчинення злочину, чи вчинено організованою групою.

Що відомо

  • 3 вересня 2020 року Верховна рада прийняла у першому читанні законопроєкт про Бюро економічної безпеки (БЕБ). Ініціаторами цього документу є нардепи від "Слуги народу".
  • Уряд ліквідує Державну фіскальну службу до кінця поточного року. Скасування ДФС є фактично умовою для другого траншу макрофінансової допомоги для України. 9 червня Міжнародний валютний фонд остаточно затвердив програму з Україною, а перший транш обсягом 2,1 млрд доларів фонд уже відправив. Загальна ж сума в межах нової півторарічної програми Stand-by складає 5 млрд доларів.
  • "Велика сімка" нагадала Україні про необхідність незалежного вибору нового керівника САП.
  • 28 січня Верховна рада проголосувала в цілому за законопроєкт про створення Бюро економічної безпеки. Після утворення відомства буде ліквідовано податкову міліцію.
  • 3 лютого Рада ухвалила закон щодо діяльності Бюро економічної безпеки.
  • 22 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки.
  • 12 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про створення Бюро економічної безпеки

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок