Поповнення у лавах ДСНС Миколаївщини: 20 рятувальників у серпні розпочнуть роботу

Поповнення у лавах ДСНС Миколаївщини: 20 рятувальників у серпні розпочнуть роботу

Поповнення у лавах ДСНС Миколаївщини: 20 рятувальників у серпні розпочнуть роботу Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Державні пожежно-рятувальні частини Миколаївської області за тиждень поповнять двадцять бійців. Протягом місяця ці чоловіки стажуватимуться в підрозділах, після чого розпочнуть роботу в штаті пожежно-рятувальних частин.

Практична частина навчань завершилась для 20 курсантів проходженням тренувальної теплодимокамери.

Поповнення у лавах ДСНС Миколаївщини: через тиждень 20 рятувальників розпочнуть роботуФото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Тренувальна теплодимокамера

У тренувальній теплодимокамері є сходинки-пандус, завали, хиткі ділянки, житлова кімната, кухня та інші перешкоди. Оператор пультової 456 Євген Кравцов під час проходження курсантами теплодимокамери керує димогенератором, голосами умовних постраждалих, освітленням, стратоскопами. Звідси можна закривати-відкривати проходи, змінювати маршрути бійців, віддавити їм команди та в цілому слідкувати за людьми всередині.

"Для того, щоб, коли люди зайшли, ось, наприклад, права сторона, тобто двері, де перекриваються, де осередок пожежі, де обвал конструкції. От це все розписано на пульті. Тобто кожна кнопка відповідає за різний вид діяльності", – розказав Євген Кравцов.

У першій трійці, яка виконала завдання, командував 35-річний Сергій Іскра. Чоловік п’ятнадцять років працював у пожежній охороні, тепер проходить курс, щоб вступити до лав Державної пожежно-рятувальної служби.

"Було поставлене завдання: в непридатному для дихання середовищі знайти потерпілого і винести його на вулицю. Складним був пошук потерпілого, тому що в задимленому приміщенні майже нульова видимість. Потрібно досконало оглянути всі приміщення, всі закутки, де, можливо, буде перебувати постраждалий. Поставлене завдання виконали", – розказав Сергій Іскра.

Поповнення у лавах ДСНС Миколаївщини: через тиждень 20 рятувальників розпочнуть роботуФото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Підготовка пожежників триває чотири місяці, з них один місяць – стажування в підрозділах. Тобто пожежники відправляються до "замовників", до підрозділів. Там вони проходять стажування", – розказав про підготовку співробітників Олександр Мельничук.

Готують майбутніх пожежників, інших робітничих професій служби та підвищують їхню кваліфікацію на базі першої державної пожежно-рятувальної частини. У будівлі для цього облаштували два останніх поверхи.

На занятті для майбутніх командирів відділень оперативно-рятувальної служби цивільного захисту роз’яснюють, як користуватися автоматичним дефібрилятором, який сам віддає голосові підказки рятувальникам.

Читайте також: "Миколаївські рятувальники загасили пожежу в пекарні"

"У лавах служби більшає бійців, а значить має бути і більше командирів, тому командування мене сюди і відправило", – говорить Євген Горбов, який у надзвичайній службі працює понад шість років. На курсах підвищення кваліфікації чоловік навчається три тижні.

Поповнення у лавах ДСНС Миколаївщини: 20 рятувальників у серпні розпочнуть роботуФото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Увагу приділяють медичній підготовці, тактичній підготовці, при роботі із електроприладами, при ДТП, при роботі з газодимозахисною службою. І на командні, ми вже будемо виступати не як пожежники, а як командир відділення, і ми відповідатимемо за людей. Не тільки треба розуміти, що робити, а і віддавати команди своїм пожежникам", – розказав Євген Горбов.

Курси для рятувальників, в залежності від напрямку підготовки, тривають від двох до чотирьох місяців.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди