Мурахожук здолав короїда. На Сумщині закінчився експеримент боротьби зі шкідником сосни

Мурахожук здолав короїда. На Сумщині закінчився експеримент боротьби зі шкідником сосни

Мурахожук здолав короїда. На Сумщині закінчився експеримент боротьби зі шкідником сосни Суспільне Суми

В лісах Сумщини три роки тривав експеримент по боротьбі зі шкідником сосни – короїдом. Його намагались здолати, розмноживши природного ворога – мурахожука. Обладнання для науковців у 2018 дали колеги з Туреччини. Які результати – у цьому матеріалі.

У лісі в урочищі Сосняк, в районі Баранівки на околиці Сум, є експериментальна ділянка 50 га. Там восени 2018 року науковці з Державного лісозахисного підприємства "Харківлісозахист" випустили близько 400 дорослих жуків для боротьби зі шкідниками сосни. Робота проводилася в декілька етапів.

"Біологічний метод полягає в тому, що спочатку вносяться мінеральні добрива, також вносяться біологічні препарати, проти короїда верхівкового шестизубого. Наступним етапом є внесення корисних комах – ентомофагів. Наразі – мурахожука, якого вирощує наша лабораторія. Можна жуками, можна личинками", – розповідає начальниця департаменту ДП "Харківлісозахист" Алла Рідкокаша.

Мурахожук здолав короїда. На Сумщині закінчився експеримент боротьби зі шкідником сосниСуспільне Суми

Такий вигляд має личинка комахи, яка їсть під корою яйця короїдів.

Дорослі мурахожуки полюють на дорослих короїдів і відкладають яйця, на кору заражених шкідниками дерев. А личинки цих хижих комах залазять в ходи короїдів і там нападають на їхніх личинок.

Мурахожук здолав короїда. На Сумщині закінчився експеримент боротьби зі шкідником сосниСуспільне Суми

Раніше хворі дерева спилювали. За словами головного лісничого "Сумського лісового господарства" Миколи Щербака у 2018 році в цьому урочищі санітарними рубками спиляли 80 га сосни. Наступного року видалили 20 га лісу.

"Як бачимо, і на сьогодні є сухі дерева без кори, але це ті дерева – пробна площа, на яких ведуться постійно наші спостереження і "Харківлісозахист", і ми робимо висновки. Ми дуже задоволені, що популяція верхівкового короїда іде, можна сказати на спад. У 2020 році ми вже не проводили рубки в урочищі Сосняк", – розповідає Микола Щербак.

На відео серпня 2018 року у Баранівському лісі, було багато ушкоджених верхівковим короїдом дерев. Його знімали лісники, щоб оцінити масштаби ураження короїдом сосни. Жовті верхівки – це уражені дерева. Нині, говорить Микола Щербак, такого не спостерігають. Мурахожуків більше не випускають.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди