Солом’янський суд постановив призначити колишньому командиру батальйону "Донбас" та ексдепутату Верховної ради Семену Семенченку, якого підозрюють у створенні приватної військової компанії, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці Семенченка.
"Семена Семенченка знову кинули за ґрати", – йдеться у повідомленні.
Представники колишнього нардепа вважають, що суд ухвалив таке рішення під тиском Служби безпеки.
"Суддя Солом'янського суду Вишняк під тиском керівництва СБУ прийняв незаконне рішення", – зазначається у тексті повідомлення.
При цьому раніше Семенченко вже провів в окремій камері ізолятора СБУ 4 місяці
"14 липня суд змінив йому запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт. Семенченко повинен був прибувати на вимогу до слідчого, не виходити з дому без дозволу, утримуватися від спілкування зі свідками, здати паспорти для виїзду за кордон, носити електронний засіб контролю. Жодна з умов не була порушена", – наголосили його представники.
22 липня Солом’янський райсуд Києва почав розгляд позову СБУ про зміну запобіжного заходу Семену Семенченку. Перед початком засідання екснардеп, якому закидають створення приватної військової компанії, заявив, що він співпрацював з українською розвідкою, зокрема, щодо питань, пов’язаних із антиурядовими протестами в Білорусі. Також він заявив, що за два дні до арешту відвідував одну із баз Головного управління розвідки при Міноборони.
За словами Семенченка, про перебіг операції знали голова президентського комітету з розвідки Руслан Демченко, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, заступник керівника ОПУ Роман Мошавець, а також особисто президент Володимир Зеленський.
Що відомо
- 24 березня Служба безпеки й Офіс генерального прокурора повідомили про підозру членам "приватної військової компанії" на чолі із Семеном Семенченком.
- За даними СБУ, Семенченко та інформатор НАБУ у справі викриття корупції в "Укроборонпромі" Євген Шевченко, за сприяння інших осіб, чиї імена наразі не розголошують, зареєстрували в Україні юридичну особу, яка начебто мала надавати охоронні послуги. Натомість у 2018 році Семенченком була зареєстрована за кордоном приватна військова компанія і під прикриттям української юрособи він разом зі спільниками займався вербуванням українців, переважно з досвідом участі у бойових діях, для роботи у закордонній ПВК.
- 26 березня Печерський райсуд Києва відправив Семена Семенченка під варту. Проте сам Семенченко та його адвокат Влад Дорош спростували інформацію про арешт.
- 26 березня Печерський райсуд також відправив під варту з можливістю застави у п'ять мільйонів гривень Євгена Шевченка.
- 25 березня Печерський районний суд Києва відправив під домашній цілодобовий арешт добровольців батальйону "Донбасу" Олександра Новікова, Ігоря Орленка та Сергія Акимовича, затриманих у справі про "ПВК Семенченка".
- 22 червня колегія суддів Київського апеляційного суду залишила під вартою екснардепа Семена Семенченка.
- Служба безпеки України вручила Семенченку нову підозру. Йдеться про придбання, зберігання та передачу вогнепальної зброї, бойових припасів, вчинених за попередньою змовою групи осіб.
- 14 липня суд відпустив Семена Семенченка під домашній арешт.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!