Інспектори управління держпраці перевіряли документи миколаївських роботодавців

Інспектори управління держпраці перевіряли документи миколаївських роботодавців

Інспектори управління держпраці перевіряли документи миколаївських роботодавців Оригінальна

Інспектори управління держпраці в Миколаївській області з 10-го до 21-го лютого перевіряють роботодавців області з метою детінізації ринку праці. 18 лютого перевірили працівників ринку "Колос" і канцелярського магазину на проспекті Центральному.

Ринок "Колос". Тут магазин, де продають насіння та добрива для садово-городніх робіт. Інспектори Держпраці заходять усередину. За прилавком одна працівниця, Надія Шух. Жінка працює продавчинею 14 років. Каже, працевлаштована офіційно. Роботодавець оплачує лікарняний та відпустку. Інспектори перевіряють документи, які надала продавчиня. Чи справді жінка працює офіційно, перевірятимуть протягом 10 днів. Для цього зв’яжуться з роботодавцем.

Інспекторка праці Вікторія Козльонок каже:

- У даний час ми повідомили працівника про те, що здійснюється офіційне відвідування ФОПа. Вона є найманий працівник, вона працевлаштована, але в даний час документів у магазині немає – це непередбачено Законом. Зараз ми зателефонуємо ФОПу, скажемо, який перелік документів нам потрібен, він нам його привезе, ми будемо проводити інспекційне відвідування. У даний час ми отримуємо пояснення від продавця: з якого часу вона працює, де саме вона працює, яку роботу вона виконує, що входить в її посадові обов’язки, яку вона отримує заробітну плату. Чи є вона в розмірі мінімальної, чи є нижчою за мінімальну заробітну плату, встановлену в даний момент законодавством України.

Наступна точка – магазин канцелярських товарів на проспекті Центральному. За прилавком власниця крамниці Ірина Луковська. Жінка має двох підлеглих. Отримують заробітну плату в розмірі 4 тисячі 800 гривень. Жінка сплачує податок за найманих працівників. Власниця магазину Ірина Луковська каже: "Хочу сказати, що стаття зарплатна дуже велика. Неважливо, скажемо так, чи є в мене покупці, чи немає в мене покупців у магазині. Є одне для ФОПів другої групи, я ФОП другої групи, є одна єдина цифра, яку я мушу заплатити. У мене буде два покупці в магазині протягом місяця, якщо маленька проходимість, є ця стаття і я мушу заплатити єдиний податок, я мушу заплатити за працівників страховий, ЄСВ і військовий збір – усе, як має бути.

Інспекторка Олена Пшенична перевіряє документи магазину щодо працівників. Говорить, що все в порядку: "Усі документи, які були потрібні для інспекційного відвідування, були надані. Це наказ про прийняття на роботу, трудовий договір між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю та повідомлення до органів ДФС про прийняття працівника на роботу. Всі документи належним чином оформлені, повідомлення про прийняття працівників на роботу подається до початку роботи вказаних працівників".

- У Миколаївській області 920 суб’єктів, в яких, ймовірно, відсутнє оформлення трудових відносин. Саме щодо цих суб’єктів здійснюються інспекційні відвідування, - говорить заступниця начальника управління держпраці Яна Скуратовська. - До правопорушників буде складено протокол про притягнення до відповідальності, буде передано до суду. Судом буде застосовано штрафну санкцію та буде вирішуватися питання щодо притягнення до відповідальності за порушення законодавства про працю.

Авторка - Світлана Кльосова, оператор - Сергій Куропятник.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди