Камбек Франції, перші перемоги Аргентини і Німеччини. Підсумки 2-го туру Олімпіади з футболу AP

Що відбулося у другому турі футбольного турніру Олімпіади-2020.

Другий тур Олімпіади з футболу завершено. За цей час могли визначитися перші учасники плей-оф, однак цього не сталося, і лише одній команді - збірній Японії вдалося здобути шість очок.

Максимальний результат Японії не гарантував поки що господарям Олімпіади участь у плей-оф. 15 команд продовжують змагатися за звання олімпійського чемпіона та потрапляння на подіум - вилетіла лише Саудівська Аравія. Однак у частини з них шанси стали істотно меншими.

Суспільне Спорт розповідає про основні події другого туру олімпійського турніру з чоловічого футболу.

Франція врятувала перемогу на останніх хвилинах проти Південної Африки

Для збірної Франції олімпійський турнір розпочався з невдачі - у першому турі французи з розгромним рахунком поступилися Мексиці, чим погіршили свої шанси на вихід з групи.

Франція взагалі могла не розраховувати на очки у матчі з Південною Африкою. Наприкінці першого тайму південноафриканці не реалізували пенальті, а на початку другої половини зустрічі вийшли уперед.

Французи відігравалися, але майже щоразу після цього Південна Африка виходила уперед. Третій м'яч у ворота Франції влетів на 81-й хвилині, і за дев'ять хвилин основного часу номінальним господарям треба було забивати знову.

Справжнім героєм матчу для збірної Франції став Андре-П'єр Жиньяк. На 86-й хвилині форвард оформив хет-трик, реалізувавши пенальті. А у компенсований час Жиньяк віддав результативну передачу на Тежі Саваньє, який вирвав для французів перемогу.

ФранціяAP

За підсумками двох турів Франції вдалося здобути перші три очки та зберегти шанс на вихід у плей-оф. Однак позиції французів залишаються найгіршими серед трьох претендентів: різниця очок у команди перед третім туром залишається від'ємною (-2).

Перші перемоги Аргентини, Німеччини та Іспанії

Крім Франції, у першому турі не здобули перемоги і такі футбольні збірні, як Аргентина, Німеччина та Іспанія. Причому якщо іспанці розійшлися миром з Єгиптом, а Німеччина програла олімпійським чемпіонам бразильцям, то Аргентина сенсаційно програла 0:2 Австралії.

У другому турі ситуація для усіх трьох збірних покращилася, вони здобули перші перемоги. Однак кожна з команд виграла з мінімальною різницею у рахунку.

• Аргентина змогла забити лише один гол збірній Єгипту. На 52-й хвилині точним ударом відзначився 22-річний захисник Факундо Медіна. Єгипту після цього вдалося вирівняти гру у володінні м'ячем, але відібрати у Аргентини очки, як у Іспанії - ні.
  • Сама Іспанія у групі Аргентини виграла з мінімальним рахунком 1:0. Перемогу над лідерами групи австралійцями приніс точний удар форварда Мікеля Оярсабаля на 81-й хвилині. Вона стала першою для іспанців на Олімпіаді за 21 рік.
  • А ось Німеччина вдруе поспіль ризикувала втратити очки. На перерву німці пішли з мінімальною перевагою у рахунку над Саудівською Аравією - 2:1. Однак на старті другого тайму пропустили вдруге, і знову втратили гравця через вилучення - пряму червону картку отримав захисник Амос Піпер. Але, як і з Бразилією, у меншості німцям вдалося забити і цього разу не пропустити - переможний м'яч на рахунку захисника Фелікса Удуохая.

Попри переможні результати, лише Іспанія змогла перед третім туром очолити турнірну таблицю. Аргентина та Німеччина у своїх групах - треті.

АргентинаAP

Бразилія втримала нічию з Кот-д'Івуаром

Олімпійська збірна Бразилії з перемоги над срібним призером Ріо-2016 розпочала виступи у Токіо. У другому турі бразильці могли достроково вийти у плей-оф - для цього їм потрібно було перемагати у Кот-д'Івуара та розраховувати на втрату очок Саудівською Аравією.

Справу з виходом у наступний раунд бразильцям довелося відкласти - нічия з Кот-д'Івуаром.

Ключовим моментом зустрічі для Бразилії стало раннє вилучення. На 13-й хвилині півзахисник Дуглас Луїс отримав пряму червону картку та покинув поле.

Дуглас ЛуїсAP

Вилучення Луїса мало своє значення на грі Бразилії. До перерви Кот-д'Івуар, маючи чисельну перевагу, частіше загрожував воротам суперника, однак відзначитися не зміг.

Наприкінці зустрічі ситуація з кількістю гравців вирівнялася - Кот-д'Івуар через другу жовту картку також втратив футболіста. Бразильці спробували цим скористатися, але забити не змогли - 0:0.

Усі результати другого туру

Група А
  • Франція - Південна Африка 4:3
  • Японія - Мексика 2:1

Турнірна таблиця: 1. Японія - 6 (3:1), 2. Мексика - 3 (5:3), 3. Франція - 3 (5:7), 4. Південна Африка - 0 (3:5)

Група В
  • Нова Зеландія - Гондурас 2:3
  • Румунія - Республіка Корея 0:4

Турнірна таблиця: 1. Південна Корея - 3 (4:1), 2. Гондурас - 3 (3:3), 3. Нова Зеландія - 3 (3:3), 4. Румунія - 3 (1:4)

Група С
  • Єгипет - Аргентина 0:1
  • Австралія - Іспанія 0:1

Турнірна таблиця: 1. Іспанія - 4 (1:0), 2. Австралія - 3 (2:1), 3. Аргентина - 3 (1:2), 4. Єгипет - 1 (0:1)

Група D
  • Бразилія - Кот-д'Івуар 0:0
  • Саудівська Аравія - Німеччина 2:3

Турнірна таблиця: 1. Бразилія - 4 (4:2), 2. Кот-д'Івуар - 4 (2:1), 3. Німеччина - 3 (5:6), 4. Саудівська Аравія - 0 (3:5)

Фото дня

Південна АфрикаAP

Форвард Південної Африки Лютер Сінг не реалізував пенальті наприкінці першого тайму з Францією.

Факт дня

• 1: хвилину не зіграв півзахисник Іспанії Педрі на останніх двох турнірах за збірну (Євро-2020 + Олімпіада-2020)

Цитата дня

"Люди повинні знати, єгиптяни ніколи не втрачають надію. Це покоління, яке ніколи не втрачає надію. Ми проаналізуємо, що пішло не так, та повернемося з перемогою в наступному матчі", - форвард збірної Єгипту Рамадан Собхі.