Збірна США з баскетболу програла Франції на Олімпіаді-2020. Це перша поразка на Іграх за 17 років AP

Американці з моменту останньої поразки тричі ставали олімпійськими чемпіонами.

Збірна США з баскетболу зазнала історичної поразки на Олімпійських Іграх у Токіо. У першому турі олімпійського турніру американці поступилися Франції.

До Олімпіади-2020 американська збірна підходила не в оптимальному стані. Команда стартувала з двох поспіль поразок у товариських матчах проти Нігерії та Австралії, хоча потім виграла два наступні поєдинки у Аргентини та Іспанії.

У першому турі на збірну США очікувала Франція. На останніх Іграх у Ріо французькі баскетболісти змогли подолати стадію плей-оф, хоча у підсумку посіли лише шосте місце.

До самої Олімпіади Франція підходила у статусі бронзового призера чемпіонату світу з баскетболу. І підтвердила свій статус в матчі проти чинних олімпійських чемпіонів.

Американці виграли першу половину зустрічі у Франції із результатом 45:37. Проте на початку третьої чверті ситуація для США ускладнилася - чотири персональні фоли заробив лідер команди Кевін Дюрант.

Після того, як головний тренер США Грегг Поповіч змінив Дюранта, Франція провела яскраву третю чверть. У ній французи розгромили американців з результатом 25:11 та перед останнім періодом йшли попереду.

В останній чверті США намагалися відігратися, проти Франція втримала перевагу і навіть виграла останню 10-хвилинку з різницею в одне очко.

Баскетбол. Чоловіки. Груповий етап, перший тур

Франція - США 83:76 (15:22, 22:23, 25:11, 21:20)

Що означає ця поразка збірної США

• Перша поразка за 17 років на Олімпійських Іграх. Востаннє американці програвали ще в Афінах у 2004 році, де посіли підсумкове третє місце, після чого мали 24-матчеву безпрограшну серію на Олімпіадах.
  • Третя поразка в останніх п'яти матчах (із врахуванням товариських ігор).
  • Попри поразку, США все ще можуть вийти у плей-оф Олімпіади-2020. Для цього американцям потрібно перемогти команди Ірану та Чехії.

Як виглядає турнірна таблиця групи США після першого туру

1. Франція - 2 очки (83:76 різниця м'ячів)
  2. Чехія - 2 (84:78)
  3. Іран - 0 (78:84)
  4. США - 0 (76:83)

• Середа, 28 липня, 07:40. США - Іран
  • Субота, 31 липня, 15:00. США - Чехія

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.