У Волинському держархіві онлайн-виставка до 155-річчя з дня народження Модеста Левицького

У Волинському держархіві онлайн-виставка до 155-річчя з дня народження Модеста Левицького

У Волинському держархіві онлайн-виставка до 155-річчя з дня народження Модеста Левицького Державний архів Волині

Працівники обласного архіву підготували онлайн-виставку документів Національного архівного фонду "Модест Пилипович Левицький і Волинь", - повідомляють на сайті установи.

Виставку організували до 155-річчя з дня народження лікаря, письменника публіциста, перекладача-політолога, мовознавця, педагога, композитора дипломата, громадського і політичного діяча.

В експозиції представлені 24 архівні документи з фондів Державного архіву Волинської області. Серед яких:

  • Список лікарів, які здійснюють лікарську практику на теренах Луцького повіту Волинського воєводства станом на 30 червня 1930 року.
  • Посвідка про те, що учень 7 класу Луцької української Гімназії Юрко Турчанівський "має на руці позитивні ознаки прищепленої віспи" засвідчена лікарем Луцької Української гімназії Модестом Левицьким 05 квітня 1928.
  • Список вчителів Української Гімназії імені Лесі Українки. Вересень 1929 рік.
  • Повідомлення від 18 травня 1931 року про лекцію доктора Модеста Левицького на тему: "Раціональна опіка над дітьми", яка відбулася в приміщенні Української Гімназії імені Лесі Українки.
  • Протокол жалібних зборів по улаштуванню похорон по докторові Модестові Левицькому. Збори відбулися о 5 год. вечора 16 червня 1932 року в помешканні Українського клубу "Рідна хата" в Луцьку.

Довідково: Моде́ст Пили́пович Леви́цький народився 25 липня 1866 на Хмельниччині. Останні роки життя жив на Волині. З серпня 1927 був викладачем української мови в гімназії товариства "Рідна школа", у Луцьку. Земляки-сучасники називали його "батьком Волині". Помер у Луцьку 16 червня 1932 року, де і похований.

Читайте також: "У волинському держархіві оприлюднили вісім кримінальних справ репресованих"
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди