На Миколаївщині майже у тридцяти дітей на рік виявляють онкологічні захворювання

На Миколаївщині майже у тридцяти дітей на рік виявляють онкологічні захворювання

На Миколаївщині майже у тридцяти дітей на рік виявляють онкологічні захворювання Колаж Єлизавети Усатенко

Статистика дитячої онкології у Миколаївській області така ж, як і по всій Україні, це 15 – 16 випадків на 100 тисяч населення, тобто за рік відділення онкогематології Миколаївської обласної дитячої лікарні приймає 30 – 35 дітей з вперше виявленим захворюваннями. Про це в ефірі програми "Радіодень" розповів дитячий гематолог Михайло Адиров.

"На відміну від дорослої онкології, стадія захворювання, іншими словами поширеність захворювання в організмі дитини на момент встановлення діагнозу, не має ніякого вирішального значення в дитячій онкології. Ми використовуємо сучасні міжнародні протоколи і рекомендації, дотримуємося їх", – розповів Михайло Адиров.

Дитячий гематолог вважає, що існує декілька факторів успішного лікування онкологічних захворювань у дітей.

Перший і найважливіший фактор – це профіль цитогенетичних і молекулярно-генетичних аномалій в пухлинних клітинах, іншими словами мутацій, які і призводять до розвитку злоякісного захворювання у дитини. Вчені знайшли вихід, може і не найкращий, але він є. Виявлення таких мутацій ще до початку лікування дозволяє скорегувати лікування в більш інтенсивне русло. Одним з таких методів інтенсифікації лікування є в тому числі і трансплантація гемопоетичних стовбурових клітин.

Другим важливим фактором, тісно пов'язаним з першим, є можливість забезпечити дитину необхідним лікуванням, яке йому необхідно, виходячи з встановленого діагнозу і виявлених генетичних факторів. Іншими словами це можна назвати доступністю до високотехнологічного адекватного сучасного лікування.

Іншими словами, якщо у дитини є можливість, отримати лікування, що відповідає міжнародним протоколам лікування, які практично є для всіх захворювань в розпорядженні дитячих онкологів, шанси дитини в Україні абсолютно нічим не будуть відрізнятися від інших країн.

За словами Михайла Адирова, лікування онкологічних захворювань у дітей в сучасному світі суворо стандартизовано. Для кожного захворювання є міжнародні керівництва на кілька сотень сторінок, в яких практично по годинах і днях викладено хід діагностики і лікування дитини з конкретним онкологічним захворюванням. Максимально дотримуючись викладених рекомендацій, ми забезпечуємо максимальні шанси на успіх.

Третім, не менш важливим фактором, є наявність навченого персоналу і необхідних умов для виконання другого пункту. Основною умовою звичайно ж є стерильність, дотримання персоналом правил асептики і антисептики. Саме це робить можливим проводити інтенсивну хіміотерапію в умовах відділень, на жаль, далеко не завжди пристосованих для лікування дітей з онкологічними захворюваннями. Звичайно ж до третього пункту необхідно віднести і наявність сучасного інфузійного обладнання, одноразових витратних стерильних матеріалів, апаратури, що відстежує стан пацієнта і багато іншого.

Читайте також: "В одному з мікрорайонів Миколаєва відкрили нову сімейну амбулаторію"

За даними Миколаївської обласного відділення онкогематології Миколаївської обласної дитячої лікарні, з 31 дитини, що захворіла у 2019 році 24 одужали і три продовжують лікування, за 2020 рік з 26 дітей, які лікувалися, живими є 22. Всі діти, які прийняті на лікування у 2021 році продовжують боротьбу з хворобою.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди