Країни Балтії, Скандинавія та Франція. Як за тиждень українцям відкрився майже весь ЄС

Країни Балтії, Скандинавія та Франція. Як за тиждень українцям відкрився майже весь ЄС

Країни Балтії, Скандинавія та Франція. Як за тиждень українцям відкрився майже весь ЄС
Ілюстративне фото: pixabay

Правила карантину в окремих країнах світу змінюються щодня, особливо коли збільшується число вакцинованих від COVID-19. Подекуди серед них є й зміни для туристів — нові відкриті кордони, спрощення карантину на території та вимог в'їзду. Суспільне зібрало все, що змінилося для українських мандрівників з 17 по 23 липня. Через те, що Європейський Союз рекомендував державам-членам дозволити подорожі до них громадянам України, за цей період майже весь блок відчинив свої двері. Інформацію про вимоги в'їзду до усіх країн світу можна дізнатися на сайті Міністерства закордонних справ або у Telegram-боті.

Франція

23 липня Франція повністю відкрила кордони для громадян України, які вакцинувалися від COVID-19 затвердженими Європейським агентством лікарських засобів препаратами або мають негативний результат тесту на захворювання. Як пояснюється на сайті МЗС, Франція внесла Україну до переліку країн так званої "зеленої" зони.

Серед вакцин, що визнаються, – препарати Pfizer/Comirnaty, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield і Jansen/Johnson & Johnson. При цьому вакцинація вважається повною у разі, якщо минуло не менш як 28 днів з часу щеплення вакциною Janssen і 7 днів з часу введення другої дози у разі вакцинації препаратами від Pfizer, Moderna, AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield. Детальніше про умови в'їзду читайте тут. Крім того, з 16 липня туристам знову дозволено вхід на Ейфелеву вежу, яка була зачинена протягом дев'яти місяців.

Париж
Париж. Ілюстративне фото: pixabay
Читайте також: Словенія, Маврикій та перспективи з ЄС. Що змінилося для туристів з України за тиждень

Словаччина

Словаччина 21 липня відкрила свої кордони для мандрівників з України. Для подорожі потрібно буде продемонструвати міжнародний сертифікат вакцинації або відбути двотижневу самоізоляцію. Для в’їзду на територію Словаччини громадяни зобов’язані зареєструватись за посиланням, підтвердити реєстрацію на кордоні, а також бути готовими підтвердити реєстрацію під час перебування на території країни. У разі прибуття на територію Словаччини повітряним транспортом, особа повинна до виїзду заповнити форму за цим посиланням. Після прибуття з визначених країн, необхідно надати негативний результат тесту ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 72 години до в’їзду.

Усі невакциновані особи, які в’їжджають на територію Словаччини, повинні піти на самоізоляцію терміном 14 днів (якщо за цей час не виникає симптомів або не проведено тестування). Самоізоляцію можна припинити після негативного результату ПЛР-тесту, на 5-й день карантину. Реєстрація обов’язкова під час кожного в’їзду на територію Словаччини, одна є низка винятків, з якими можна ознайомитися тут.

Словаччина
Словаччина. Фото: Unsplash
Читайте також: Чи можна подорожувати з різними вакцинами і як працює транзит між країнами. Пояснює МЗС

Нідерланди

З 22 липня відкриті й Нідерланди, які приймають сертифікати вакцинації, негативні ПЛР-тести або довідку про одужання. На сайті МЗС ідеться, що в'їзд можливий для усіх цілей подорожей без обмежень і без сертифікатів COVID-вакцинації відповідно до рекомендацій Ради ЄС. В’їзд без карантину дозволений з сертифікатом (доказом) про повну вакцинацію проти COVID-19 однією з вакцин: Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Astra Zeneca EU (Vaxzevria), Johnson & Johnson ((COVID-19 Vaccine) Janssen), Moderna (Spikevax), Astra Zeneca-SK Bio (Vaxzevria), Serum Institute of India (Covishield), Sinopharm BIBP, Sinovac.

Якщо у мандрівника немає сертифікату про щеплення, негативний тест або довідка про одужання від коронавірусу є обов'язковою. У випадку відсутності сертифікату, довідки чи тесту доведеться пройти 10-денний карантин, який можна завершити на 5-й день, зробивши тест, який буде негативним.

Нідерланди
Нідерланди. Facebook Marina Korchaka
Читайте також: Які небезпечні хвороби можуть спіткати туристів, крім COVID-19. Пояснює ЦГЗ

Країни Балтії

З 19 липня Латвія відкрила свої кордони для українських туристів, в'їхати можуть навіть невакциновані — з ПЛР-тестами, тестами на антиген чи довідками про перенесену хворобу. Естонія ж щонайменше до 25 липня не вимагатиме жодних довідок від мандрівників з України.

Громадяни України, які мають COVID-сертифікати про повний курс вакцинації (Vaxzevria/AstraZeneca, Comirnaty /Pfizer, Spikevax/Moderna, Janssen) або про те, перехворіли на СOVID-19 – не підлягають 10-денній самоізоляції та звільнені від вимоги тестування на COVID-19 перед та після прибуття до Латвії. Детальніше про умови в'їзду до країни можна почитати тут.

Згідно з рішенням Уряду Естонії, українці можуть в'їжджати до країни з будь-якою метою у період з 19 по 25 липня 2021 року. Після 25 липня рішення переглянуть. Для в'їзду до Естонії українцям не потрібен ПЛР-тест, самоізоляція чи тестування після перетину кордону, оскільки Україна є країною з низьким рівнем ризику інфікування.

Латвія
Латвія. Ілюстративне фото: pixabay
Читайте також: Термальні джерела Туреччини та води Карпат. Що таке медичний туризм і чи розвинений він в Україні

Фінляндія

20 липня стало відомо, що Фінляндія скасує всі обмеження на в'їзд для українців, які пройшли повний курс вакцинації проти COVID-19, з 26 липня. Необмежений в'їзд на територію Фінляндії буде можливим в разі проходження повного курсу вакцинації усіма доступними на території України препаратами, зокрема Comirnaty (Pfizer-BionTech), COVID-19 Vaccine Spikevax (попередньо Moderna), Vaxzevria (попередньо COVID-19 Vaccine AstraZeneca)COVID-19 Vaccine, Janssen (Johnson&Johnson), BIBP/Sinopharm, COVISHIELD, CoronaVac.

У разі відсутності сертифікату про повну вакцинацію, прибулі до Фінляндії Українці муситимуть протестуватися на коронавірус на прикордонному пункті контролю. Це не стосується людей, які мають негативний результат тесту на COVID-19, зроблений не пізніше, ніж за 72 години до прибуття, та людей, які перехворіли на COVID-19 щонайменше пів року тому та мають відповідну довідку.

Фінляндія
Фінляндія. Ілюстративне фото: pixabay
Читайте також: Зіпсована відпустка: експерти розповіли, за що можуть заборонити виїзд з України

Швеція

Швеція із 26 липня скасує обмеження на в’їзд для громадян України, зокрема для здійснення необов’язкових поїздок. В уряді зазначили, що для в’їзду до Швеції знадобиться негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений щонайменше за 48 годин до перетину кордону. При цьому вимога поширюється лише на дорослих людей.

Тести на наявність антитіл при перетині кордону не розглядатимуться як підтвердження відсутності інфекції.

Стокгольм
Стокгольм. Ілюстративне фото: pixabay
Читайте також: Як діяти, якщо затримали авіарейс. Розповідає турагент

Польща

З 17 липня всі туристи, які прибувають до Польщі, зобов'язані заповнювати електронну карту мандрівника — Traveler Location Card в електронному вигляді (eKLP). Документ має допомогти Департаменту охорони здоров'я Польщі визначати місцезнаходження людей, інфікованих коронавірусом.

У карті мандрівника необхідно вказати країну, звідки почалася подорож, номер рейсу, дату прибуття, ім'я та прізвище, номер PESEL або документ, що засвідчує особу (ID-карта або паспорт), контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти), адреси всіх місць, де турист збирається зупинитися в Польщі протягом перших 14 днів перебування (наприклад, готель, сімейний будинок, курорт), інформацію про довідку, де зазначено чи одужав подорожуючий або повністю вакцинований, або чи є у нього негативний результат ПЛР на коронавірус SARS-Cov-2.

Заповнену електронну карту можна буде пред'являти представникам органів влади у роздрукованому або електронному вигляді.

Польща
Польща. Фото: unsplash
Читайте також: Зелені ландшафти Мадейри та острови Греції. Які можливості з'явилися у туристів за тиждень

Молдова

Республіка Молдова, яка не входить до ЄС, навпаки ж посилила обмеження на в'їзд для низки країн. Україна наразі віднесена до "зеленої" зони мінімальних обмежень. На території Молдови буде встановлюватися список країн з високим або низьким епідеміологічним ризиком розповсюдження захворювання COVID-19. Список країн, віднесених до "червоної" або "зеленої" зон, буде оновлюватися щотижня. Україна наразі віднесена до "зеленої" зони.

Українцям, які планують в'їхати на територію Молдови необхідно буде пред'явити негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зроблений не більше ніж за 72 години до перетинання кордону. Без довідки про тестування доведеться проходити 14-денну самоізоляцію. Від необхідності надавати негативний результат тесту та проходити обсервацію будуть звільнені громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, після якого минуло не менше 14 днів (або мають документ про наявність антитіл до COVID-19, який діє протягом 90 діб).

Молдова
Молдова. Ілюстративне фото: pixabay
Читайте також: Як вивезти дитину за кордон. Розповідає Мін’юст

Мальдіви

Уряд Мальдівів планує обкласти громадян та іноземців новим податком, який стягуватиметься при вильоті з території країни. Податок має бути запроваджений від 1 січня 2022 року.

Рішення уряду країни зобов’язує сплачувати податки всіх пасажирів, які вилітатимуть із мальдівських аеропортів. Зокрема, громадяни Мальдівів сплачуватимуть за виліт з острова економкласом 12 доларів США за людину, а іноземці –30 доларів. Для пасажирів бізнес-класу незалежно від громадянства сума податку складатиме 60 доларів, а для пасажирів першого класу – 90 доларів. Пасажири, які користуватимуться приватним літаком, сплачуватимуть 120 доларів.

Також від початку 2022 року пасажири, які вилітатимуть із найбільшого міжнародного аеропорту Велана, розташованого поруч зі столицею країни Мале, повинні будуть сплатити 25 доларів збору на розвиток аеропорту. При цьому пасажири з дипломатичною недоторканністю і діти до двох років будуть звільнені від податку на виліт.

Мальдіви
Мальдіви. CNN

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди