Аукціонний будинок Phillips продасть п'ять банок з фекаліями художника в форматі NFT

Аукціонний будинок Phillips продасть п'ять банок з фекаліями художника в форматі NFT

Аукціонний будинок Phillips продасть п'ять банок з фекаліями художника в форматі NFT

Аукціонний будинок Phillips збирається продати п'ять банок з фекаліями канадського художника-трансгендера Cassils. Кожен день митець буде дотримуватися раціону одного з сучасних найприбутковіших художників-чоловіків, таких як Бенксі, Деміен Герст, Джефф Кунс і Метью Барні. Про це повідомляє Artnews.

Банки з фекаліями в комплекті з їх NFT-версіями виставлять на аукціоні 29 липня. Це частина проєкту під відповідною назвою $HT COIN (Shit Coin) – художник, ім'я якого розсекретили тільки незадовго до торгів, описує свою роботу як "найвеличніший і найамбітніший NFT-перформанс в історії".

Cassils – перформанс-артист, бодібілдер і персональний фітнес-тренер з канадського Монреаля. Його роботи використовують тіло в скульптурній манері, об'єднуючи фемінізм, бодіарт і чоловічу гей-естетику. Ви також могли побачити художника у відеокліпі Леді Гаги "Telephone".

$HT COIN відсилає до роботи "Лайно художника" італійця П'єро Мандзоні, який стояв у витоків створення такої форми мистецтва, як Shock art. У 1961 році Мандзоні зібрав свої фекалії в дев'яносто консервних банок, залишив на кожній свій автограф і продав вміст за ціною золота (з розрахунку 30 г на одну банку).

Аукціонний будинок Phillips продасть п'ять банок з фекаліями художника в форматі NFT

"Лайно художника" П'єро Мандзоні

Перформанс художника почався 1 липня і закінчиться наприкінці місяця. Стартова ціна кожної цифрової банки Cassils також дорівнює вартості 30 г золота. Кожен покупець отримує унікальний код, пов'язаний з 3D-рендерингом банки.

Але якщо банки Мандзоні були сатирою на післявоєнне споживацтво, робота Cassils – це творчий коментар щодо "золотої лихоманки NFT", яка почалася після того, як художник Beeple продав роботу "Everydays: The First 5000 Days" (Кожен день: перші 5000 днів) за $69,3 млн у вигляді невзаємозамінного токена.

"Продаж Beeple став дзеркальним зображенням посередності, яку ми бачимо у світі сучасного мистецтва, і яка наповнила простір передбачуваних технологічних перспектив такою самою нерівністю", – сказав Cassils, провівши паралель між "клубом хлопчиків" у світі криптовалют і домінацією білих чоловіків-художників, які очолюють аукціонні продажі.

NFT або non-fungible token називають новим видом криптовалюти, адже він використовує систему блокчейну, яка також існує в біткоїні. Проте в них є відмінність — NFT невзаємозамінні, тобто унікальні. Фактично, це цифровий сертифікат, який підтверджує право власності на товар в інтернеті, наприклад зображення, пісню або відео.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше