Зариблення Дніпра на Херсонщині: за день випустили у водойму 180 тисяч мальків стерляді

Зариблення Дніпра на Херсонщині: за день випустили у водойму 180 тисяч мальків стерляді

Зариблення Дніпра на Херсонщині: за день випустили у водойму 180 тисяч мальків стерляді Суспільне Херсон

23 липня - передостанній день зариблення пониззя Дніпра осетровими видами риб. Всього за цей час державний дніпровський осетровий рибовідновлювальний завод випустив у річку 52 тисячі мальків севрюги, 103 тисячі осетрів та один мільйон 300 тисяч мальків стерляді.

Перш ніж випустити мальків до річки, потрібно спустити стави, де їх вирощували, та зібрати у спеціальний басейн, де вода постійно насичується киснем, які показує заступник директора Костянтин Мошнягул. Осетрових у річках України, Чорному та Азовському морях поменшало через масовий вилов та погіршення екології, зокрема розмноження синьо-зелених водоростей, пояснив спеціаліст.

Зариблення Дніпра на Херсонщині: за день випустили у водойму 180 тисяч мальків стерлядіСуспільне Херсон

"Осетр та севрюга відносяться до прохідних видів риб. І вони у подальшому будуть відповідно до своїх біологічних особливостей мігрувати у Дніпровсько-бузький лиман і далі будуть виходити на нагул до Чорного моря. А молодь стерляді є прісноводною формою осетрових і залишається у наших водоймах", - говорить Костянтин Мошнягул.

Потім спеціальним каналом рибу женуть до садків, звідти її черпають підсаками та випускають у річку. Одночасно іхтіологиня Віра Смоленцева рахує мальків, яких висипали у відро. Так можна дізнатися приблизну кількість риби, яку випустили до річки.

"Я робила підрахунок еталону, щоб дізнатися, скільки в одній підсаці риби. Хлопці порахують підсаки і так ми дізнаємось, скільки риби випустили. В одному відрі було 697, в іншому - 564 рибки. Рибалки говорять, що стерлядь часто бачать, дивляться, як росте", - говорить жінка.

Зариблення Дніпра на Херсонщині: за день випустили у водойму 180 тисяч мальків стерлядіСуспільне Херсон

Стерлядь, як і інші осетрові, - червонокнижний вид риби, який проживає у Дніпрі. Через 5-6 років риба готова до розмноження, розказав директор заводу Віталій Плугатарьов. Мальків годують дафніями, мотилем та іншим кормом, який вони зможуть знайти у природньому середовищі.

"Виживає 20-25 відсотків мальків. У руського осетра і білуги доживає до статевої зрілості 5 – 10 відсотків, тобто у стерляді найвища виживаність у річках та озерах. Колектив наших рибоводів старається випускати, щоб риба була від 3 і вище грамів, щоб була більш життєздатною", - каже Віталій Плугатарьов.

У цеху можна одночасно підрощувати до 2 мільйонів особин риби. На сьогодні тут 4 басейни по тисячі мальків стерляді, севрюги та осетра. Їх залишили для подальшого розмноження, розказав Віталій Плугатарьов. Дніпровський осетровий рибовідновлювальний завод - одне з трьох подібних державних підприємств в Україні. Усі вони розташовані на території Херсонщини.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди