У Херсоні відбувся майстер-клас для освітян від фіналістки премії Global Teacher Prize

У Херсоні відбувся майстер-клас для освітян від фіналістки премії Global Teacher Prize

У Херсоні відбувся майстер-клас для освітян від фіналістки премії Global Teacher Prize Суспільне Херсон

У Херсоні відбулась зустріч представників Global Teacher Prize з місцевими освітянами. Херсон став третім містом освітнього туру громадської спілки "Освіторія", яка є представником світової премії для вчителів в Україні. Після більш ніж річної комунікації онлайн, Global Teacher Prize вирішила поспілкуватись з освітянами наживо, розповісти про премію і заохотити вчителів подаватись на її здобуття. У рамках зустрічі відбувся майстер-клас фіналістки премії 2018 року Світлани Стельмах.

Як розказала Суспільному фіналістка Global Teacher Prize 2018 року Світлана Стельмах, вона дуже хотіла потратити на цю зустріч.

"Я розуміла, що це надзвичайна атмосфера зустрічі освітян, які є представниками інновацій. І коли по телебаченню оголосили ТОП - 50, я не вірила, що я туди потрапила, я дивилась на цей список, на свою фотографію по телебаченню, і я казала чоловікові: подивись, я пройшла. Це велика перемога для мене, це дуже вплинуло на мою самооцінку, я зрозуміла, що я роблю правильно, що я йду правильним шляхом", - говорить фіналістка премії.

Світлана Стельмах - фіналістка національної премії для вчителів 2018 року. Викладає історію правознавства та громадянську освіту в Херсонському академічному ліцеї імені Олега Мішукова. Участь у Global Teacher Prize змусив повірити у свої сили й стати локомотивом змін у навчальному закладі.

У Херсоні відбувся майстер-клас для освітян від фіналістки премії Global Teacher PrizeСуспільне Херсон

За словами директорки академічного ліцею ім. О. Мішукова Галини Бібік, завдяки тому що їх викладачі беруть участь саме в конкурсі, ліцей має потужного члена колективу як Стельмах Світлана Миколаївна.

"Вона нас веде іноді по іншім стежкам і ми співпрацюємо багато років з ЕдКемп, з Освіторією і входимо в деякі проєкти, які в рамках нашої співпраці відбуваються", - розказує директорка академічного ліцею.

Знак ЕдКампу свідчить про те, що педагоги закладу можуть бути тренерами. Ще одна з переваг участі в національній премії – Світлана Миколаївна може проводити воркшопи для колег.

Світлана Стельмах розповідає, що серед компетенцій в ТОП - 10 входить емпатія і самоемпатія – це вміння регулювати власними емоціями, вміння розуміти себе, своє тіло, свої потреби, свою ресурсність, відновлювати її та вміння комунікувати правильно з іншими.

"Сьогодні я хочу приділити свою увагу такому питанню, як сказати правильно: ні, тобто захистити свої кордони, але при цьому залишитись партнером, не втратити зв'язок з людиною. Ми будемо працювати над таким питанням, як розвиток позитивного мислення, тому що мені здається, що велика запорука успіху – це бути налаштованим позитивно до світу, я завжди кажу дітям: посміхніться світові, і він посміхнеться вам", - продовжує фіналістка конкурсу.

У кабінетах і коридорах ліцею – тиша. Ліцеїсти – на канікулах, за парти сідають вчителі. Про виховання емоційного інтелекту у цьому закладі можна судити з інтер’єру. На центральному банері – головні цінності ліцеїстів, батьків, вчителів, які були визначені після анкетування.

У Херсоні відбувся майстер-клас для освітян від фіналістки премії Global Teacher PrizeСуспільне Херсон

Вчителька академічного ліцею Антоніна Кравець каже, що воркшоп цікавий саме тим, що тема важлива й актуальна на цей момент.

"Саме по емпатії, по емоційному інтелекту, тому що ми працюємо з підлітками, в яких постійно зміна настрою відбувається, вони себе намагаються проявляти з одної сторони, з іншої. Тобто дуже важливо не впустити їх, а вчасно подати руку, і зрозуміти, що в них на душі робиться", - говорить вчителька Антоніна Кравець.

Global Teacher Prize в Україні працює п’ятий рік. За цей час участь взяли 8 тисяч освітян. На зустрічах представники проєкту хочуть залучити більше вчителів до світового руху освітян, надихнути їх на використання сучасних методик. Взяти участь у змаганні на здобуття національної премії можуть викладачі шкільних предметів.

"Ми орієнтуємось такий наш профіль фіналіста, або півфіналіста – це вчитель проактивний, який виходить і мислить за межами класної кімнати, який бере участь у волонтерській діяльності, в громадській діяльності теж, хто розвиває дітей і надихається успіхами своїх учнів, тому ось таких педагогів ми шукаємо. Успіх вчителя певною мірою виражається і досягненнями його або її учнів, тому, звісно, всі наші фіналісти, які минулі роки потрапляли до фіналу. Це люди, які мають величезні успіхи своїх учнів, це можуть бути й академічні успіхи, і особисті, і професійні", - говорить керівниця проєкту Global Teacher Prize в Україні Ольга Нагорнюк.

Олена Ліщенко

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди