"Це велика історична подія". Сергій Бубка - про старт Олімпіади в умовах пандемії COVID-19

"Це велика історична подія". Сергій Бубка - про старт Олімпіади в умовах пандемії COVID-19

Ексклюзивно
"Це велика історична подія". Сергій Бубка - про старт Олімпіади в умовах пандемії COVID-19 УНІАН

Очільник НОК України - про старт Олімпійських Ігор.

Авторка Юлія Павленко

Олімпійські Ігри у Токіо розпочинаються. У п'ятницу, 23 липня, відбудеться церемонія відкриття Олімпіади.

Проте олімпійські турніри на Токіо-2020 розпочалися. У тому числі і для українських спортсменів - першими виступили представники у стрільбі з луку.

Читайте також: Перші українські спортсмени розпочали виступи в Токіо: результати змагань

Слідкував за дебютом України на Олімпіаді-2020 і президент НОК Сергій Бубка. В інтерв'ю Суспільне голова Національного олімпійського комітету України зазначив, що радий старту Олімпіади. Зокрема, тому, що вона проходить в умовах пандемії коронавірусу.

"Олімпіада-2020 має бути позитивною. Враховуючи умови, в яких сьогодні живе світ - це велика історична подія. Це велике свято, що Олімпійські Ігри стартують. Це потрібно людству, спортсменам. Вони з тренерами, командою багато років чекали та готувалися. Нам потрібно позитивно думати і мати позитивні результати. Тільки разом на позитиві ми можемо все це витримати".

"Це непростий виклик. На сесії МОК голова ВООЗ виступив і запевнив об'єднуватися, підтримувати один одного та робити вакцинацію. Розуміємо, що це потребує часу, щоб об'єднатися та подолати цей виклик. Тому я розумію, наскільки психологічно для всіх сьогодні - спортсменів, тренерів, усього людства це непростий час. Але я впевнений, що Олімпіада дасть позитивні емоції і нам усім це потрібно".

Президент НОК України упевнений, що на Олімпіаді варто очікувати сюрпризів. І розраховує, що українські лучники, а також інші учасники збірної України на Олімпіаді виступлять на високому рівні.

"Дуже раді, що змагання розпочалися. Дійсно дуже хвилюючі моменти. Коли спілкувався у селищі з командою [лучників], то бачив, що трохи нервуються. Тому робив усе, щоб підтримати та запевнити, щоб вони відчувалися себе спокійніше і усе буде гаразд. Але Олімпіада - це Олімпіада, це завжди багато сюрпризів. Хотілося, щоб було більше позитивних сюрпризів. Найголовніше - щоб наші хлопці та дівчата цей нервовий стан витримали і спокійно робили свою справу, яку вони завжди роблять на високому позитивному рівні".

Наостанок, Бубка звернув увагу на слова директора Оргкомітету Тохіро Муто щодо того, чи варто очікувати на те, що Олімпіада в Токіо буде скасована. Він зазначив, що цього не відбудеться, оскільки для її організації було пророблено стільки зусиль.

"Скасовувати Олімпіаду? Та як можна, стільки зроблено, стільки прикладено зусиль. Дійсно багато обмежень - не можемо за такої кількості людей робити інакше. Але я впевнений, що ми це витримаємо, а Олімпійські Ігри пройдуть на високому, гарному організаційному рівні".

Читайте також: Чи існує ще можливість скасування Олімпіади в Токіо? Що сказав виконавчий директор Оргкомітету

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Безпосередньо церемонія відкриття пройде в п'ятницю, 23 липня, о 14:00. Пряма трансляція на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів