"Об'єктам нічого не загрожує". Комітет ЮНЕСКО визнав задовільним стан Софії Київської та Лаври

"Об'єктам нічого не загрожує". Комітет ЮНЕСКО визнав задовільним стан Софії Київської та Лаври

"Об'єктам нічого не загрожує". Комітет ЮНЕСКО визнав задовільним стан Софії Київської та Лаври Радіо Свобода

На 44-й сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО у Фучжоу (Китай) визнав загальний стан збереження об’єкта Собору Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами та монастирського комплексу Києво-Печерської лаври з церквою Спаса на Берестові у Києві задовільним. Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив у telegram-каналі.

"Жодних нових факторів, що негативно впливають на стан збереження об’єкта, не було виявлено. Більше того, в порівнянні з минулими роками є значні покращення", – написав міністр.

Також комітет всесвітньої спадщини відзначив позитивні тенденції з 2017 року і зазначив, що "реалізація усіх відповідних заходів позитивно позначається на збереженні визначної універсальної цінності об’єкта".

"Об'єктам нічого не загрожує". Комітет ЮНЕСКО визнала задовільним стан Софії Київської та Лавриlavra.ua

Києво-Печерська Лавра

На сайті ЮНЕСКО вказано, що Софійський собор і пов'язані з ним монастирські споруди, разом з Києво-Печерською Лаврою є видатними комплексами пам'яток культурної спадщини середньовіччя і раннього Нового часу (періоди Київської Русі та Гетьманщини).

Покликаний стати суперником храму Святої Софії в Константинополі, Софійський собор символізував становлення Києва, столиці християнського князівства, як "Нового Константинополя".

Києво-Печерська Лавра була оголошена "Державним історико-культурним заповідником" у 1926 році, а Софійський собор з прилеглими монастирськими будівлями – у 1934 році.

Культурні об'єкти України у списках ЮНЕСКО:

  • Собор Святої Софії, Києво-Печерська лавра та прилеглі монастирські споруди (з 1990 року);
  • Ансамбль історичного центру міста Львів (з 1998 року);
  • Геодезична "Дуга Струве" (з 2005 року);
  • "Резиденція Далматинських та Буковинських митрополитів" (зараз – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) (з 2011 року);
  • Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (з 2013 року);
  • Дерев’яні церкви Карпатського регіону України та Польщі, спільна українсько-польська номінація (з 2013 р.);

З 4 березня відвідувачі Софії Київської змогли побачити унікальну конструкцію, яка була створена на замовлення в Данії та не має аналогів в нашій країні – 3D-голограмма справжнього обличчя Ярослава Мудрого.

Що відомо

  • Абревіатурою ЮНЕСКО (від англійської United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) називають спеціалізовану організацію в межах ООН, яка підтримує міжнародну співпрацю у галузях освіти, науки, культури сприяє ліквідації неписьменності, підготовці національних кадрів, розвитку національної культури, охороні пам'яток культури та інших.
  • Чи не найвідомішою сферою діяльності ЮНЕСКО є забезпечення охорони та збереження важливих культурних та природніх пам'яток, які вважаються надбанням всього людства.
  • Внесення об'єкту до знаменитого "списку ЮНЕСКО" гарантує значну міжнародну увагу до його збереження, а країна, на чиїй території він розташований, може розраховувати на фінансову та консультативну підтримку з боку ЮНЕСКО, а в разі порушення умов збереження пам'ятки нестиме міжнародну відповідальність.
  • Внесок України до бюджету ЮНЕСКО у 2021 р. складає 193 749 доларів США.

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше