На сайті Олімпіади опублікували карту України з кордоном в Криму. Але потім виправили

На сайті Олімпіади опублікували карту України з кордоном в Криму. Але потім виправили

Оновлено
На сайті Олімпіади опублікували карту України з кордоном в Криму. Але потім виправили Суспільне Львів

Після реакції посольства України її виправили.

Перед стартом Олімпійських Ігор у Токіо відбувся скандальний інцидент. На офіційному сайті Олімпіади-2020 Україна була зображена на мапі світу без Криму.

На сайті Олімпіади-2020 є мапа Cheer Zone - "зона вболівання". Вона висвічується в правому нижньому кутку екрану при вході на сайт і передбачена для вболівальників, що стежать за своїми спортсменами на Олімпійських Іграх.

На мапі зображені контури країн, а також місця, звідки вболівальники підтримують своїх спортсменів на Олімпійських Іграх. Однак карта України була зображена некоректно.

Який вигляд мала карта України на сайті Олімпіади?

На карті, розміщеній на Олімпійських Іграх, Україна була зображена в межах своїх контурів за винятком Криму - її відділяла лінія кордону.

Крим Українаolympics.com

Помилку помітили у четвер, 22 липня, після чого Міністерство закордонних справ України, за інформацією Liga.net, доручило посольствам України у Швейцарії та Японії розібратися з цією ситуацією.

На наступний же день карта була виправлена. Територія України набула вигляду, згідно з її міжнародно визнаними межами, у тому числі з кордоном із Кримом.

Крим Україна

Посольство України в Японії також повідомило в коментарі The Associated Press, що мапу було виправлено після того, як вони протест до МОК".

У МОК зазначили, що межа між Україною та Кримом була пов'язана з технічною помилкою провайдера та вибачилися за неї.

"Це була прикра помилка провайдера, яку одразу ж виправили, як тільки нам стало відомо про це. За що ми просимо вибачення", - зазначили в МОК.

Що відомо

  • У 2014 році Росія здійснила анексію Криму.
  • Перед початком чемпіонату Європи з футболу Україна підготувала нову форму із зображенням контурів України, у тому числі з анексованим Кримом.
Читайте також: Росія запропонувала заборонити нову форму збірної України. Чому та як відреагували в УЄФА

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

Безпосередньо церемонія відкриття пройде в п'ятницю, 23 липня, о 14:00. Пряма трансляція на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу