У Запоріжжі держслужбовці склали іспит на знання державної мови

У Запоріжжі держслужбовці склали іспит на знання державної мови

У Запоріжжі держслужбовці склали іспит на знання державної мови Суспільне Запоріжжя

Державні службовці та ті, хто планує обійняти посади в органах місцевого самоврядування, 22 липня складали іспит з української мови за новим форматом. Відбувся він у 6 корпусі Запорізького Національного університету.

Іспит на рівень знання української мови у Запоріжжі 22 липня складали 15 осіб. З-поміж них — головна державна інспекторка ГУ Державної податкової служби у Донецькій області Юлія Коробкіна. Приїхала для цього з Маріуполя.

"Я планую залишатися на своїй посаді. Я була прийнята по добору на контракт. Для того, щоб вже зайняти своє місце на постійній основі, мені необхідно отримати сертифікат. Готувалася, читала завдання, які були в мережі, тестові, пробні, літературу з ділової української мови", — розповідає Юлія Коробкіна.

У Запоріжжі держслужбовці склали іспит на знання державної мовиСуспільне Запоріжжя

Юлія Коробкіна

Андрій Тищенко каже, зараз працює на посаді головного державного інспектора. Проте, претендує на посаду керівника структурного підрозділу: "Для цього потрібен сертифікат, тобто скласти іспит і підтвердити рівень знань володіння державною мовою. Я українець, житель України, тому думаю, що іспит складу і все буде добре".

У Запоріжжі держслужбовці склали іспит на знання державної мовиСуспільне Запоріжжя

Андрій Тищенко

Розпочався онлайн іспит зранку та складався із трьох блоків: перший – це тестові завдання; другий – переказ тексту; третій – завдання на перевірку вміння говорити українською. Тривав він 120 хвилин.

Інструкторка іспиту з визначення рівня Луіза Муцураєва розповідає, що тести перевіряє комп’ютер, переказ та розмову – екзаменатори.

"Якщо набрали 70 +1%, видається сертифікат одного рівня, 80+1% – вищого рівня, якщо 30 +1% – це найнижчий рівень. На базі нашого навчального закладу перший іспит ми провели 20 липня. Було записано 15 осіб, але на жаль, 4 не дійшло", — пояснює інструкторка.

Організовує іспит та оцінювання результатів Національна комісія зі стандартів державної мови, розповідає Луіза Муцураєва: "У 2019 році був прийнятий закон про функціонування української мови як державної. Там було прописано створення Національної комісії зі стандартів державної мови, яка буде саме займатися питанням стандартів мови".

Інспекторка додала, що цей іспит складають ті, хто планує змінити посаду і їм потрібен сертифікат щодо рівня володіння державною мовою. Якщо особа працює на своїй посаді, вона не збирається нікуди переходити, їй цей сертифікат не потрібен.

Результати іспиту, за словами Луізи Муцураєвої, будуть відомі за два тижні. Їх можна буде дізнатися у кабінеті учасника на сайті Національної комісії зі стандартів державної мови.

Що відомо

  • Державні службовці та ті, хто планує обійняти посади в органах місцевого самоврядування, 22 та 29 липня складатимуть іспит з української мови за новим форматом.
  • З 19 липня в Україні розпочалось проведення іспитів на рівень знання української мови для державних службовців та охочих здобути громадянство. Перевірка пройде відповідно до норм закону про державну мову, що вступили в дію з 16 липня. Як скласти іспит на знання з української мови розбиралося Суспільне.
  • Конституційний суд вважає загрозу українській мові як рівносильну загрозі для національної безпеки країни. 14 липня КСУ визнав закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" як такий, що відповідає Основному закону України.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди